Rozmaitości

Przegląd New Music Friday #5

Piątek to tzw. Global Release Day, czyli międzynarodowo uzgodniony dzień tygodnia, w którym ukazuje się większość nowych utworów muzycznych. W tym cyklu postaram się wybrać dla Was te najciekawsze, żebyście Wy nie musieli 🙂

Aitch – My G (feat. Ed Sheeran)

Pochodzący z Manchesteru raper Aitch wydał utwór My G. Piosenkę napisał on dla swojej siostry Gracie, która cierpi na zespół Downa. W utworze gościnnie pojawia się Ed Sheeran. Kawałek ukazał się jednocześnie z debiutanckim albumem rapera zatytułowanym Close To Home.

Obejrzyj teledysk w serwisie YouTube

Sam Ryder – Somebody

Brytyjski piosenkarz Sam Ryder, który reprezentował swój kraj w tegorocznym Konkursie Piosenki Eurowizji (z utworem SPACE MAN), powraca z nowym kawałkiem. Piosenka Somebody utrzymana jest w innym stylu niż eurowizyjny przebój (brzmi bardziej radośnie), jednak oba utwory są moim zdaniem świetne i warte posłuchania.

Obejrzyj teledysk w serwisie YouTube

Lukas Graham – Wish You Were Here (feat. Khalid)

Duński piosenkarz Lukas Graham (znany m.in. z utworu 7 Years) wydał nowy singiel zatytułowany Wish You Were Here. Kawałek opowiada o przyjaźni, o ludziach, za którymi tęskni wykonawca. W utworze gościnnie pojawia się Khalid (którego możecie kojarzyć z hitu Young Dumb & Broke).

Obejrzyj lyric video w serwisie YouTube

GrubSon, Michał Anioł – G D Z I E Ś

Raper GrubSon (znany m.in. z utworu Na szczycie) połączył siły z pochodzącym z Wrocławia piosenkarzem Michałem Aniołem. Efektem tej współpracy jest kawałek G D Z I E Ś. Utwór utrzymany jest w tanecznym, letnim klimacie. Teledysk do piosenki został nagrany w gdańskiej 100czni.

Obejrzyj teledysk w serwisie YouTube

bbno$ – sophisticated

Kanadyjski raper bbno$ (znany m.in. z utworów Lalala czy edamame) wydał nowy kawałek. Nosi on tytuł sophisticated. Jest on trzecim singlem z nadchodzącego albumu wykonawcy bag or die, który ma ukazać się w październiku. Utwór brzmi świetnie, utrzymany został w typowym dla tego rapera stylu.

Obejrzyj teledysk w serwisie YouTube

Loading

Avatar photo

Bartosz Mazurkiewicz

Interesuję się programowaniem, radiem i nauką języków obcych. Fascynują mnie nowinki technologiczne, Korea Północna, matematyka i polityka (polska i zagraniczna). Uwielbiam muzykę pop i house oraz dzielenie przez zero, a mój ulubiony kolor to #ff6600.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *