Rozmaitości

Przegląd New Music Friday #16

Piątek to tzw. Global Release Day, czyli międzynarodowo uzgodniony dzień tygodnia, w którym ukazuje się większość nowych utworów muzycznych. W tym cyklu postaram się wybrać dla Was te najciekawsze, żebyście Wy nie musieli 🙂 Dzisiejszy odcinek będzie nieco inny, gdyż opiszę tylko jeden (według mnie najlepszy) utwór, pozostałe 4 zamieściłem na playliście na Spotify. Linki do nich znajdziecie na końcu tego tekstu.

The Weeknd – Nothing Is Lost (You Give Me Strength)

Kanadyjski piosenkarz The Weeknd, znany z takich hitów jak Blinding Lights czy Starboy, wydał nowy kawałek. Nothing Is Lost wchodzi w skład soundtracku do filmu Avatar: Istota wody (2022). Ciekawie prezentuje się lista producentów utworu – to pochodzące ze Sztokholmu trio Swedish House Mafia (o jednej z ich piosenek pisałem już w drugim odcinku cyklu), a także Simon Franglen, czyli kompozytor całej ścieżki dźwiękowej wspomnianego filmu. Taka współpraca dała naprawdę interesujące brzmienie.

Pozostałe utwory:

Juice WRLD – Face 2 Face

Ali Gatie – Walk Out That Door

Tom Grennan – You Are Not Alone

Little Simz – Gorilla

Loading

Avatar photo

Bartosz Mazurkiewicz

Interesuję się programowaniem, radiem i nauką języków obcych. Fascynują mnie nowinki technologiczne, Korea Północna, matematyka i polityka (polska i zagraniczna). Uwielbiam muzykę pop i house oraz dzielenie przez zero, a mój ulubiony kolor to #ff6600.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *