InformacjeRozmaitości

Czy warto posiadać prawa miejskie?

Wniosek o przywrócenie Parzęczewowi praw miejskich to bez wątpienia jeden z ważniejszych w ostatnim czasie tematów dla naszej lokalnej społeczności. W ramach powrotu do tej kwestii prezentujemy grafikę przedstawiającą wady i zalety życia w mieście.

Jakiś czas temu opublikowaliśmy materiał poświęcony temu, czy Parzęczew powinien zostać miastem. – Nadanie praw miejskich wiązało się zazwyczaj z rozwojem miejscowości. Mamy nadzieję, że teraz też tak będzie i uda nam się wykorzystać ten czas na działania rozwijające gminę mówiła w rozmowie z Patrykiem Marta Gmerek, pracownica Urzędu Gminy w Parzęczewie. O tym, że nie wszyscy są zwolennikami takiego rozwiązania, świadczyły wybrane odpowiedzi, które pojawiły się w przeprowadzonej przez nas anonimowej ankiecie. Jeden z respondentów zwrócił uwagę na „wyższe opłaty, mniejsze dofinansowania”.

Czy warto zatem posiadać prawa miejskie? Zapraszam do zapoznania się z grafiką, która przedstawia wybrane plusy i minusy statusu miasta.

Loading

Avatar photo

Nadia Jankiewicz

Jestem uczennicą III klasy liceum. Interesuję się aktorstwem, montażem i obróbką filmów oraz muzyką. Uwielbiam czytać książki, szczególnie związane z mitologią grecką. Moim ulubionym przedmiotem szkolnym, choć jestem na profilu humanistycznym, jest fizyka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *