Rozmaitości

Przegląd New Music Friday #13

Piątek to tzw. Global Release Day, czyli międzynarodowo uzgodniony dzień tygodnia, w którym ukazuje się większość nowych utworów muzycznych. W tym cyklu postaram się wybrać dla Was te najciekawsze, żebyście Wy nie musieli 🙂 Dzisiejszy odcinek będzie nieco inny, gdyż opiszę tylko jeden (według mnie najlepszy) utwór, pozostałe 4 zamieściłem na playliście na Spotify. Linki do nich znajdziecie na końcu tego tekstu.

Galantis, David Guetta, MNEK – Damn (You’ve Got Me Saying)

Szwedzki zespół Galantis (znany m.in. z kawałka DNA opisanego w drugim odcinku cyklu) i pochodzący z Francji producent muzyczny David Guetta – twórca hitu I’m Good (Blue) z szóstego odcinka cyklu – wydali wspólny utwór. Na wokalu usłyszeć możemy Brytyjczyka znanego pod pseudonimem MNEK, który pojawiał się już gościnnie w piosenkach wielu znanych gwiazd, takich jak Zara Larsson czy Stormzy. Nagranie Damn (You’ve Got Me Saying) sampluje utwór Damn (Should’ve Treated U Right) amerykańskiej grupy So Plush z 1999 roku.

Posłuchaj w serwisie YouTube

Pozostałe utwory:

Kygo – The Way We Were (feat. Plested)

BLÜ EYES – never got better

The Blessed Madonna – Serotonin Moonbeams

bryska – kraksa

Loading

Avatar photo

Bartosz Mazurkiewicz

Interesuję się programowaniem, radiem i nauką języków obcych. Fascynują mnie nowinki technologiczne, Korea Północna, matematyka i polityka (polska i zagraniczna). Uwielbiam muzykę pop i house oraz dzielenie przez zero, a mój ulubiony kolor to #ff6600.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *