InformacjeRozmaitości

Sobota z Fundacją Margines

Wykorzystujemy je nieustannie. Do przekazywania informacji, wyrażania opinii, wpływania na innych. Mogą dodawać skrzydeł, mogą też ranić. O tym, jak ważne są słowa, chyba nie trzeba nikogo przekonywać. To właśnie one były tematem spotkania, w którym uczestniczyliśmy w ostatnią sobotę.

15 kwietnia do Forum Inicjatyw Twórczych w Parzęczewie przyjechali Judyta i Mateusz z Fundacji Margines, którzy poprowadzili dla nas warsztaty pt. Moc słów. – Na warsztatach rozmawialiśmy o mocy wypowiadanych słów, o tym, jak na nas wpływają – relacjonuje Marysia. Jak to dokładnie wyglądało? – Spotkanie polegało na przedstawianiu nam fraz, które często już słyszałem. Naszym zadaniem była ich ocena i szukanie eufemistycznych zamienników – opowiada Kuba.

Od początku wiedzieliśmy, że zaplanowane w Parzęczewie spotkanie jest częścią większego projektu, który Fundacja Margines realizuje we współpracy z Forum Darczyńców. Przedsięwzięcie dofinansowała Fundacja BNP Paribas. – Pomagaliśmy stworzyć poradnik dla dorosłych. Ma on dotyczyć tego, jak zwracać się do osób młodych, czego nie mówić, a co powiedzieć warto – wyjaśnia Nadia.

Jako młodzieżowa redakcja mocno kibicujemy temu projektowi i cieszymy się, że mogliśmy wziąć w nim udział. – Miło było poczuć, że jakiegoś dorosłego naprawdę interesuje to, co my młodzi czujemy i chcemy przekazać – podsumowuje Marysia. – Czasem dobrze jest móc wyrazić swoją opinię i razem porozmyślać – dodaje Nadia.

Teraz pozostaje nam cierpliwie czekać na projektowe efekty.

Loading

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *