Rozmaitości

Przegląd New Music Friday #2

Piątek to tzw. Global Release Day, czyli międzynarodowo uzgodniony dzień tygodnia, w którym ukazuje się większość nowych utworów muzycznych. W tym cyklu postaram się wybrać dla Was te najciekawsze, żebyście Wy nie musieli 🙂

Fred again.. & Swedish House Mafia – Turn On The Lights again.. (feat. Future)

Brytyjczyk Fred again.. (który uczestniczył w produkcji muzyki dla wielu światowych gwiazd, takich jak Ed Sheeran czy Eminem) powraca z nowym utworem. Powstał on w wyniku współpracy wykonawcy z grupą Swedish House Mafia (znaną chociażby z Don’t You Worry Child). W kawałku Turn On The Lights again.. usłyszeć można sampel hitu Turn On The Lights amerykańskiego rapera Future z 2012 roku. Tym razem jednak jest to raczej muzyka klubowa, a nie R&B, jak to było w przypadku oryginału.

Obejrzyj visualiser w serwisie YouTube

Lauren Spencer-Smith – Narcissist

18-letnia kanadyjska piosenkarka Lauren Spencer-Smith wydała nowy utwór. Po kawałkach Fingers Crossed oraz Flowers, które przyniosły jej międzynarodową popularność, artystka zaprezentowała piosenkę Narcissist. Jak sama nazwa sugeruje, utwór porusza kwestię bycia w związku z narcyzem. Melodia jest spokojna, pod względem brzmienia przypomina dwa poprzednie, wyżej wymienione kawałki. Utwór ma szansę stać się hitem, szczególnie wśród młodych słuchaczy.

Obejrzyj teledysk w serwisie YouTube

Robin Schulz, Tom Walker – Sun Will Shine

Niemiecki producent muzyczny Robin Schulz (którego nikomu chyba nie trzeba przedstawiać) wraca z nowym utworem. Na wokalu pojawia się pochodzący ze Szkocji Tom Walker (znany m.in. z hitu Leave a Light On). Utwór brzmi przyjemnie, drop bardzo mi się podoba. Uważam, że kawałek może odnieść duży sukces w rozgłośniach radiowych.

Obejrzyj teledysk w serwisie YouTube

Craig David, Galantis – DNA

Brytyjski piosenkarz R&B Craig David i pochodzący ze Sztokholmu duet Galantis połączyli siły. Efektem współpracy jest kawałek DNA, który wyróżnia się melodią typową dla utworów szwedzkiej grupy. Jest tanecznie, lekko i przyjemnie. W skrócie – idealny hit na lato (sam Craig David określa kawałek jako summer banger).

Obejrzyj visualiser w serwisie YouTube

Obskür – Twister

Irlandzki duet DJ-ski i producencki Obskür wydał nowy utwór. Niestety wujek Google niewiele wie o tej formacji. Ci, którzy śledzą klubową scenę muzyki house, mogą za to kojarzyć Obskür z hitu Bayside wydanego w 2019 (samplującego kawałek One for the Trouble od A.D.O.R. z 1994 roku). Tak czy inaczej, utwór brzmi świetnie i uważam, że ma potencjał, żeby zagościć na playlistach wielu DJ-ów.

Obejrzyj visualiser w serwisie YouTube

Loading

Avatar photo

Bartosz Mazurkiewicz

Interesuję się programowaniem, radiem i nauką języków obcych. Fascynują mnie nowinki technologiczne, Korea Północna, matematyka i polityka (polska i zagraniczna). Uwielbiam muzykę pop i house oraz dzielenie przez zero, a mój ulubiony kolor to #ff6600.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *