Rozmaitości

Przegląd New Music Friday #6

Piątek to tzw. Global Release Day, czyli międzynarodowo uzgodniony dzień tygodnia, w którym ukazuje się większość nowych utworów muzycznych. W tym cyklu postaram się wybrać dla Was te najciekawsze, żebyście Wy nie musieli 🙂

Elton John, Britney Spears – Hold Me Closer

Amerykańska piosenkarka Britney Spears i Brytyjczyk Elton John wydali wspólny utwór. Hold Me Closer to pierwszy nowy projekt artystki od sześciu lat. W kawałku usłyszeć można wiele elementów z wcześniejszych utworów Eltona, m.in. Tiny Dancer czy Don’t Go Breaking My Heart. Jeśli chodzi o brzmienie, to zauważalne są tu podobieństwa do piosenki Cold Heart (Elton John, Dua Lipa, PNAU).

Posłuchaj w serwisie YouTube

David Guetta, Bebe Rexha – I’m Good (Blue)

Francuski DJ i producent muzyczny David Guetta oraz amerykańska piosenkarka Bebe Rexha wydali wspólny kawałek. I’m Good (Blue) to odświeżona wersja hitu Blue (Da Ba Dee) włoskiej grupy Eiffel 65 z 1998 roku. Artyści stworzyli ten utwór już w 2017 roku, jednak nie wydali go aż do tej pory. Tym, co skłoniło ich do wypuszczenia kawałka, była ogromna popularność fragmentu utworu w serwisie TikTok.

Obejrzyj lyric video w serwisie YouTube

Avi, Gibbs, Dopehouse – 30 stopni

Avi oraz Gibbs wydali nowy utwór. Kawałek 30 stopni ukazał się wraz z albumem Dopehouse Mixtape 26 sierpnia 2022 roku. Brzmi naprawdę dobrze, podobnie jak wcześniejsze utwory Gibbsa (takie jak dddd czy ztb).

Posłuchaj w serwisie YouTube

The National – Weird Goodbyes (feat. Bon Iver)

Amerykańska grupa muzyczna The National (która pojawiła się gościnnie m.in. u Taylor Swift na albumach folklore i evermore) wydała nowy utwór. Weird Goodbyes to efekt współpracy z Bonem Iverem (który, co ciekawe, również gościł na obu wyżej wymienionych albumach). Grupa wykonywała ten utwór na swoich koncertach już od maja, jednak dopiero teraz zdecydowała się oficjalnie go wydać.

Obejrzyj lyric video w serwisie YouTube

RAYE – Black Mascara

Pochodząca z Londynu piosenkarka RAYE (znana m.in. z utworu Secrets nagranego razem z Regardem czy You Don’t Know Me od Jaxa Jonesa, w którym pojawiła się gościnnie) wydała nowy kawałek. Piosenka Black Mascara to jedna z zapowiedzi jej debiutanckiej płyty. Artystka mówi, że to „jedyny optymistyczny utwór taneczny na albumie”.

Obejrzyj teledysk w serwisie YouTube

Playlista na Spotify ze wszystkimi utworami z cyklu

Loading

Avatar photo

Bartosz Mazurkiewicz

Interesuję się programowaniem, radiem i nauką języków obcych. Fascynują mnie nowinki technologiczne, Korea Północna, matematyka i polityka (polska i zagraniczna). Uwielbiam muzykę pop i house oraz dzielenie przez zero, a mój ulubiony kolor to #ff6600.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *