Rozmaitości

Przegląd New Music Friday #4

Piątek to tzw. Global Release Day, czyli międzynarodowo uzgodniony dzień tygodnia, w którym ukazuje się większość nowych utworów muzycznych. W tym cyklu postaram się wybrać dla Was te najciekawsze, żebyście Wy nie musieli 🙂

Olivia Addams – Alexa, Skip to Friday

Rumuńska piosenkarka Olivia Addams (znana w Polsce m.in. z utworów Dumb czy Stranger) wydała nowy utwór. Jeśli chodzi o brzmienie, to przypomina on dość mocno te poprzednie – jest tanecznie i lekko. Uważam, że niedługo kawałek ten będzie można usłyszeć w polskich stacjach radiowych, tym bardziej, że wcześniejsza twórczość pochodzącej z Bukaresztu piosenkarki zyskiwała w naszym kraju dużą popularność.

Obejrzyj lyric video w serwisie YouTube

MØ – Spaceman

Duńska piosenkarka MØ (która pojawiła się m.in. w utworze Lean On projektu Major Lazer) wydała nowy singiel Spaceman. Utwór ukazał się wraz z albumem Motordrome: The Dødsdrom Edition, który jest rozszerzoną wersją ostatniej płyty artystki zatytułowanej Motordrome. Kawałek Spaceman interpoluje fragment utworu zespołu Babylon Zoo o tej samej nazwie.

Obejrzyj teledysk w serwisie YouTube

NOTD, Kiiara – What’s With The Roses

Szwedzki duet producencki NOTD (Samuel Brandt i Tobias Danielsson) połączył siły z amerykańską piosenkarką Kiiara. Jest to ich pierwsza współpraca, a jej efekt to utwór What’s With The Roses. EP-ka duetu, na której znajdzie się również ten kawałek, ma ukazać się jesienią.

Obejrzyj visualizer w serwisie YouTube

Billen Ted – People Ain’t Dancing (feat. Kah-Lo)

Brytyjski duet producencki Billen Ted (znany m.in. z remixu utworu Wellerman Nathana Evansa) wydał nowy kawałek. People Ain’t Dancing cechuje typowo klubowe brzmienie. Utwór powstał we współpracy z Nigeryjką Kah-Lo.

Obejrzyj lyric video w serwisie YouTube

Babyface, Kehlani – Seamless

Jedenastokrotny zwycięzca nagrody Grammy Babyface powraca z utworem Seamless, który nagrał razem z amerykańską piosenkarką Kehlani (znaną m.in. z utworu Nights Like This). Jest to zapowiedź nowego projektu wykonawcy, który ma ukazać się w październiku. Utwór przynależy do gatunku R&B.

Posłuchaj w serwisie YouTube

Loading

Avatar photo

Bartosz Mazurkiewicz

Interesuję się programowaniem, radiem i nauką języków obcych. Fascynują mnie nowinki technologiczne, Korea Północna, matematyka i polityka (polska i zagraniczna). Uwielbiam muzykę pop i house oraz dzielenie przez zero, a mój ulubiony kolor to #ff6600.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *