Rozmaitości

Ekologia w gminie Parzęczew – ankieta

Chyba każdy człowiek chciałby żyć w przyjaznym otoczeniu, wolnym od śmieci i zanieczyszczeń. Jednym ze sposobów na poprawę kondycji środowiska jest gospodarka obiegu zamkniętego (GOZ). To właśnie na takim systemie gospodarczym skoncentrowany jest projekt FRONTSH1P, w którym uczestniczy gmina Parzęczew.

– Celem projektu jest opracowanie i wdrożenie nowych rozwiązań dla gospodarki obiegu zamkniętego. Projekt zakłada opracowanie technologii dla czterech różnych rodzajów odpadów: drewna, żywności i innych odpadów organicznych, wody i ścieków oraz tworzyw sztucznych. Chodzi w skrócie o to, aby wyrzucać mniej odpadów, a więcej surowców zawartych w odpadach przetwarzać i przeznaczać do ponownego użytku – kilka miesięcy temu tłumaczyła w czasie wywiadu Anna Wypych, która koordynuje to przedsięwzięcie z ramienia Urzędu Gminy w Parzęczewie. Cały wywiad można znaleźć na naszej stronie internetowej.

Warto dodać, że wypracowane w partnerstwie z różnymi podmiotami rozwiązania na początku mają zostać wdrożone w województwie łódzkim. Na dalszych etapach zaś zostaną przeniesione do innych krajów, m.in. do Włoch, Grecji, Portugalii i Holandii.  

Co w naszej gminie zmieniło się, od kiedy przystąpiła do projektu FRONTSH1P? W aplikacji EcoHarmonogram powstała platforma służąca do wymiany różnych przedmiotów. Możecie o niej przeczytać w jednym z moich wcześniejszych tekstów. W październiku we Florentynowie odbyła się „Akcja Wystawka” która miała podobny cel jak wspomniana opcja dostępna w aplikacji EcoHarmonogram. 

Żeby sprawdzić, czy mieszkańcy słyszeli o projekcie FRONTSH1P oraz czy wiedzą, na czym polega gospodarka obiegu zamkniętego, postanowiliśmy przygotować krótką ankietę. Zapraszamy do jej wypełnienia. Można to zrobić do 19 listopada do g. 23.59. 

Loading

Avatar photo

Patryk Stańczyk

Interesuję się nowinkami informatycznymi oraz technologicznymi. Każdego dnia dążę do zdobywania wiedzy na ten temat. Cechuje mnie komunikatywność, przez co tworzę żywe zespoły zbudowane na wzajemnej pomocy. Jestem otwarty na nowe pomysły, co pozwala mi robić postępy na każdej płaszczyźnie mojego życia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *