Rozmaitości

Przegląd New Music Friday #8

Piątek to tzw. Global Release Day, czyli międzynarodowo uzgodniony dzień tygodnia, w którym ukazuje się większość nowych utworów muzycznych. W tym cyklu postaram się wybrać dla Was te najciekawsze, żebyście Wy nie musieli 🙂

Lil Nas X – STAR WALKIN’

Amerykański raper Lil Nas X (najbardziej znany z hitu Old Town Road z 2019 roku) wydał nowy utwór. STAR WALKIN’ to tegoroczny hymn Mistrzostw Świata w League of Legends. Amerykanin wystąpi na żywo podczas ceremonii otwarcia finału tego wydarzenia w San Francisco 5 listopada tego roku.

Obejrzyj teledysk w serwisie YouTube

Khalid – Satellite

Amerykański piosenkarz Khalid (którego możecie kojarzyć np. z utworu Young Dumb & Broke) powraca z nowym kawałkiem. Sam artysta mówi o Satellite następująco: to „wizualny portret mojego rozwoju jako człowieka i podróży po miłości własnej, której doświadczyłem w swoim życiu”. Utworowi towarzyszy interesujący teledysk utrzymany w kosmicznym stylu.

Obejrzyj teledysk w serwisie YouTube

Fred again.. – Bleu (better with time)

Brytyjski producent muzyczny Fred again.. (znany m.in. z kawałka Turn On The Lights again.., który opisywałem w drugim odcinku tego cyklu) opublikował nowy utwór. Artysta ten ma bardzo charakterystyczne podejście do tworzenia muzyki – jego piosenki opierają się na samplach odgłosów otoczenia, rozmów z różnymi osobami, fragmentów różnych utworów itp. Nie inaczej jest i tym razem – Bleu (better with time) sampluje piosenkę You’re Mines Still, której wykonawcami są Yung Bleu i Drake.

Obejrzyj teledysk w serwisie YouTube

Astrid S – Come First

Norweska piosenkarka Astrid S (znana m.in. z utworu Sing It With Me stworzonego we współpracy z JP Cooperem) wydała nowy kawałek. Come First to według Astrid „piosenka o stawianiu swoich potrzeb na pierwszym miejscu”. Fani artystki mogli usłyszeć ten utwór już latem, gdy wykonywała go przedpremierowo podczas festiwalowej trasy koncertowej.

Obejrzyj lyric video w serwisie YouTube

Dennis Lloyd – Berlin

Izraelski piosenkarz Dennis Lloyd, autor hitu Nevermind z 2016 roku, udostępnił nowe nagranie. Berlin to pierwszy utwór, jaki wypuścił artysta, odkąd przeprowadził się do Portugalii. Mieszka tam na niewielkiej farmie i twierdzi, że bliskość natury pozytywnie wpływa na jego twórczość.

Obejrzyj visualizer w serwisie YouTube

Avatar photo

Bartosz Mazurkiewicz

Interesuję się programowaniem, radiem i nauką języków obcych. Fascynują mnie nowinki technologiczne, Korea Północna, matematyka i polityka (polska i zagraniczna). Uwielbiam muzykę pop i house oraz dzielenie przez zero, a mój ulubiony kolor to #ff6600.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *