Rozmaitości

W zdrowym ciele zdrowy duch

Nie od dziś wiadomo, że sport to zdrowie. Dlaczego warto trenować? Gdzie można to robić w naszej okolicy? O czym należy pamiętać, decydując się na znaczny wysiłek fizyczny? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w moim tekście.

Wysiłek fizyczny jest niezbędny dla życia i zdrowia człowieka. Jeśli nie uprawiamy żadnych sportów, możemy doświadczyć problemów związanych ze złą postawą ciała i innymi dolegliwościami. Dobre nawyki żywieniowe i przyzwyczajanie organizmu do wysiłku fizycznego warto rozpocząć jak najwcześniej.

Jeśli zastanawiacie się, gdzie można zacząć ćwiczyć, macie do wyboru kilka opcji. Nasze okolice (m.in. Parzęczew i Ozorków) obfitują w kluby sportowe, siłownie i obszary, w których można uprawiać różne dyscypliny sportu. Treningi w atrakcyjnych miejscach, specjalnie zaadaptowanych do tych celów, oferują także trenerzy personalni. Jeśli mamy trochę wiedzy i samozaparcia, praktykowanie sportu możliwe jest także we własnym domu. Należy pamiętać, że najlepszą i najzdrowszą formą są sporty, które zawierają elementy gimnastyki, rozciągania i symetrycznego rozwoju mięśniowego ciała.

Przy wzmożonej aktywności fizycznej trzeba pamiętać o odpowiedniej diecie i relaksacji po wysiłku. Ja sam ćwiczę brazylijskie jiu-jitsu – to świetna forma, która poprawia sprawność, koordynację i wydolność organizmu, wykorzystuje wiele partii mięśni, usprawnia umiejętność szybkiego analizowania sytuacji, logicznego myślenia i wyciągania wniosków. Ćwiczy także cierpliwość, opanowanie, pokonywanie własnych słabości, refleks i szybkość reakcji. Poza wspomnianymi już zaletami warto dodać, że BJJ powoduje odprężenie i rozładowanie negatywnych emocji oraz osiągnięcie wewnętrznego spokoju. Polecam tym, którzy nigdy nie próbowali.

Loading

Avatar photo

Antoni Szoszkiewicz

Uczę się w VIII klasie Szkoły Podstawowej w Chociszewie. Prywatnie interesuję się sztukami walki, bronią i nożami. Lubię w wolnym czasie spotykać się z kolegami i spędzać czas jeżdżąc na rowerze. W redakcji zajmuję się pisaniem tekstów i poszukiwaniem ciekawych tematów oraz poznaję tajniki montażu filmowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *