Rozmaitości

W sieci możliwości

Informatyka to moja największa pasja, dlatego już wcześniej pisałem o wielu tematach z nią związanych. Wszystkie wpisy możecie zobaczyć na naszej stronie internetowej.

Jak wiemy, internet oferuje wiele usług, z których może skorzystać każdy użytkownik. Wśród często używanych wymieńmy choćby: wyszukiwarki internetowe (np. Google), portale i wortale internetowe (te pierwsze mają charakter ogólnoinformacyjny, drugie zaś skoncentrowane są na określonej dziedzinie tematycznej) czy encyklopedie internetowe (chyba każdy z nas przynajmniej raz słyszał o Wikipedii). Oprócz informacji i treści edukacyjnych, w internecie poszukujemy także elementów rozrywkowych, które pozwolą nam spędzić miło czas (dla przykładu można wymienić rozmaite gry i zabawne przekazy filmowe).

Jak w każdej społeczności, także w tej wirtualnej, obowiązują określone zasady komunikacji. Te internetowe nazywa się netykietą. Czego według nich nie wolno robić? Przede wszystkim nie powinniśmy obrażać innych ani używać wulgaryzmów. Czy wszyscy jednak stosują się do tych reguł? 

Już w następnym tekście opowiem Wam o zagrożeniach, jakie czyhają na nas w internecie. 

Dzisiejsza lekcja powstała na podstawie książki Michała Kęski „Lubię to! Podręcznik do informatyki dla klasy siódmej szkoły podstawowej” (Nowa Era). 

Loading

Avatar photo

Patryk Stańczyk

Interesuję się nowinkami informatycznymi oraz technologicznymi. Każdego dnia dążę do zdobywania wiedzy na ten temat. Cechuje mnie komunikatywność, przez co tworzę żywe zespoły zbudowane na wzajemnej pomocy. Jestem otwarty na nowe pomysły, co pozwala mi robić postępy na każdej płaszczyźnie mojego życia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *