Recenzje

Te serca, nie ten czas – recenzja trylogii pt. „Flaw(less)”

Trylogię autorstwa Marty Łabęckiej przeczytało z pewnością wielu nastolatków. W serwisie Wattpad seria odnotowała 400 tysięcy czytelników. Czy warto po nią sięgnąć?

Na opowieść składają się następujące książki: Flaw(less). Opowiedz mi naszą historię, All Of Your Flaws. Przypomnij mi naszą przeszłość oraz Despite Your (im)perfections. Dotrzymaj złożonej mi obietnicy. Pierwszy tom został wydany w 2021 roku.

Czas opowieści nie jest określony, lecz znamy miejsce akcji. Wydarzenia rozgrywają się w Londynie i w małym miasteczku zwanym Moreton. Josephine Sinclair to dziewczyna ze świetnymi ocenami oraz wzorowym zachowaniem, która podporządkowuje swoje życie oczekiwaniom rodziców. Jej przeciwieństwem jest poznany przypadkiem Chase Sanderson. Chłopak wychowywał się w niepełnej rodzinie – zajmowała się nim uzależniona od narkotyków matka. Czy dwie tak różne osoby są w stanie wspólnie pokonać samotność?

Uważam, że to bardzo dobra historia dla nastolatków w wieku 15+. Jej podstawowe zalety to interesujące wątki oraz śmieszne sceny. Na korzyść przemawiają także cudowni bohaterowie. Myślę, że ta wspaniała trylogia zaciekawi wielu ludzi. Już na pierwszy rzut oka widać, że autorka przyłożyła się do swojej pracy.

Loading

Avatar photo

Nikola Nowak

Jestem uczennicą klasy VIIIe, uczęszczam do Szkoły Podstawowej w Parzęczewie. Bardzo lubię rysować oraz oglądać różne filmy (w szczególności dokumentalne). Zawsze byłam chętna do występowania przed kamerą, np. w różnych filmach oraz wywiadach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *