InformacjeRozmaitości

Miejsce pracy wójta okiem młodzieży

Jedną z osób, które można spotkać w budynku urzędu gminy, jest wójt. Osoba pełniąca tę funkcję podpisuje ważne pisma, spotyka się z wieloma ludźmi. Czy wyobrażaliście sobie kiedyś, jak wygląda miejsce pracy wójta oraz gdzie podejmowane są nowe działania, które mają wpływ na rozwój naszej gminy?

Zapytałam o to ostatnio kilka osób. Moi rozmówcy, opisując swoje wyobrażenie sali konferencyjnej w Urzędzie Gminy w Parzęczewie, mówili, że…

  • „jest duża, z białymi ścianami, ogromnym stołem na środku i krzesłami dookoła” (Patrycja, 13 lat);
  • to „duże, białe pomieszczenie z owalnym stołem, szklaną ścianą oraz tablicą” (Agata, 13 lat);
  • „to duże pomieszczenie z beżowymi ścianami, na których znajdują się półki z wszystkimi ważnymi dokumentami i sporym biurkiem” (Maja, 14 lat).

W naszych rozmowach pojawił się też temat gabinetu wójta. Jedna z osób wyobraża sobie, że to „dość spore pomieszczenie z dużym biurkiem i obrazami na ścianach” (Nikola, 13 lat). Autorka tej wypowiedzi trafiła w punkt. W budynku urzędu naszej gminy znajduje się minigaleria obrazów Iwana Kulika (ur. 1959). Ten pochodzący z Ukrainy artysta przybył do Polski w 1990 roku. Jest autorem wielu tematycznych serii obrazów olejnych. Dzieła te są bardzo ciekawe i dość nietypowe jak na przestrzeń urzędu. Warto wspomnieć, że obrazy można spotkać nie tylko w gabinecie wójta, ale również w sali konferencyjnej.

Jeśli nie mieliście okazji zobaczyć prac Kulika na żywo, możecie to zrobić w galerii, którą dla Was przygotowałam.

Loading

Avatar photo

Maja Pysera

Uczęszczam do Szkoły Podstawowej w Parzęczewie. Moimi pasjami są sport i robienie paznokci. Nie boję się nowych wyzwań i działań. Jestem otwarta na ludzi, zawsze chętnie służę pomocą. Lubię spacery, oglądanie filmów i spotkania ze znajomymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wydarzenia z terenu Gminy Parzęczew