Recenzje

“Atomowe nawyki”- czy da się z dnia na dzień zmienić swoje życie na lepsze?

W ostatnich latach temat samorozwoju i produktywności opanował nasze społeczeństwo. Wiele osób zmienia swój tryb życia, wprowadzając dużo zdrowych nawyków. Ludzie chcą żyć lepiej, czuć się dobrze na co dzień i czerpać z każdego dnia jak najwięcej. Myślę, że może to być jeden z powodów, dla których książka Jamesa Clear’a “Atomowe nawyki” zyskała naprawdę dużą popularność. Ale czy jedna książka jest w stanie zmienić nasze życie? Czy warto pochylić się na dłużej nad tym tytułem? Sprawdźmy.

 “Atomowe nawyki” to swego rodzaju przewodnik dający wiele cennych wskazówek na temat tego w jaki sposób wprowadzić w swoje codzienne życie nowe zdrowsze nawyki. Jednakże, jak się okazuje, nie są to same puste rady. Mnie szczególnie spodobał się dokładny opis tego, jakie jest naukowe, biologiczne podłoże nabywania przez nas nawyków. Pozwoliło mi to zrozumieć mechanizmy kierujące naszymi codziennymi zachowaniami. Clear szczegółowo i w bardzo przystępny dla czytelnika sposób opisuje to, jak powoli, małymi kroczkami można osiągnąć wielkie efekty. Wielokrotnie wpajane jest nam, że zmiana nawyków nie jest łatwa. Dużą wagę w tym całym procesie odgrywa przede wszystkim cierpliwość i sumienność. Autor podkreśla też zalety monitorowania i śledzenia naszych treningów, nawyków i postępów. Taki proces jest kluczowy dla osiągnięcia jak najlepszych efektów i zmian.

Sama książka napisana została naprawdę prostym i przystępnym dla “laika” językiem. Wszystkie naukowe terminy są dokładnie wytłumaczone, a za każdym opisanym procesem stoją życiowe przykłady. Wszystko to sprawia, że książkę może przeczytać każdy, kto choć minimalnie chce zmienić swoją codzienność na lepsze! Dodatkowo w lekturze możemy znaleźć wiele rysunków, wykresów i tabeli, które obrazowo pokazują mechanizmy ludzkich zachowań, a to bardzo ułatwia zrozumienie i wyobrażenie sobie tego, co dzieje się w naszym mózgu.

Dzięki przeczytaniu tej pozycji możemy niejako poznać sekrety naszego umysłu. Pomaga to w zagłębieniu się w przyczyny wielu naszych zachowań i reakcji na czynniki zewnętrzne. Często zmiany nie będą widoczne z dnia na dzień, ale niejednokrotnie drobne nawyki mogą decydować o naszym życiu nawet wiele lat później.

“Atomowe nawyki” polecam naprawdę każdemu! Uważam, że to niezwykle wartościowa książka, która pomoże ułatwić i uprzyjemnić zmianę naszego życia na lepsze. Oprócz przekazu, jaki za sobą niesie, jest napisana bardzo przystępnym językiem, więc jej lektura nikomu nie powinna sprawić problemu. Więc czy tak jak napisałam w tytule – da się z dnia na dzień zmienić swoje życia na lepsze? Tak. Zdecydowanie. A „Atomowe nawyki” to udowadniają. Z całego serca namawiam Was do zapoznania się z tą książką! Naprawdę warto! 🙂

Loading

Avatar photo

Konstancja Kisser

Jestem absolwentką Szkoły Podstawowej w Parzęczewie, aktualnie uczę się w I Liceum Ogólnokształcącym w Łodzi (profil biol-chem-mat). Interesuję się naukami ścisłymi, lingwistyką i sztuką. Scena i występy przed kamerą to mój żywioł. Uwielbiam sport oraz podróże. Jestem otwarta na nowe wyzwania i znajomości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *