Informacje

Święto Marchewki – kulisy przygotowań

Wielkimi krokami zbliża się jedno z najbardziej wyczekiwanych lokalnych wydarzeń. Święto Marchewki co roku gromadzi tłumy mieszkańców naszej gminy oraz miłośników zdrowego stylu życia. Jak wyglądają przygotowania do tego wydarzenia?

W tym roku prace przygotowawcze zaczęły się znacznie później niż zwykle. Powodem były zmiany w gronie osób zarządzających Stowarzyszeniem „Tęczowe Siedlisko” Trojany, które odpowiada za organizację Święta Marchewki. Za oficjalny początek przygotowań można uznać zebranie wyborcze z 21 lipca, podczas którego padły pierwsze pomysły na przebieg imprezy, m.in. przykładowe konkurencje konkursowe czekające na uczestników.  

Jak od strony organizacyjnej wygląda przygotowanie Święta Marchewki? Schemat jest taki sam jak w przypadku innych podobnych imprez. Jednymi z pierwszych etapów są planowanie i budżet, którym zajmuje się przede wszystkim skarbnik. Już na wstępie ważne jest rozważenie współpracy z lokalnymi firmami i dostawcami. To dzięki nim możliwe jest uzyskanie rabatów na niezbędne usługi i produkty oraz otrzymanie wsparcia finansowego. Tegoroczna impreza sponsorowana jest przez firmy i instytucje z terenu powiatu zgierskiego. Kolejny ważny etap to opracowanie harmonogramu całego przedsięwzięcia. W międzyczasie należy także rozdzielić prace pomiędzy wszystkie osoby zaangażowane w organizację imprezy. Doświadczenie pokazuje, że w przypadku takiego przedsięwzięcia najlepiej znaleźć 5-6 osób, które są chętne do pomocy. A już po zakończeniu wydarzenia skarbnik będzie musiał dokonać rozliczenia kosztów oraz skonfrontowania planowanych wydatków z faktycznie dokonanymi. 

Przygotowania do Święta Marchewki trwają w najlepsze. Członkowie Stowarzyszenia „Tęczowe Siedlisko” Trojany wykazują się dużym zaangażowaniem, żeby już wkrótce mieszkańcy mogli się cieszyć niezapomnianym wydarzeniem, pełnym smakowitych przysmaków, kreatywnych warsztatów i radosnych spotkań. Organizatorzy zapraszają do udziału w imprezie i gwarantują dobrą zabawę, która rozpocznie się 17 września o godz. 15:00.

Loading

Avatar photo

Patryk Stańczyk

Interesuję się nowinkami informatycznymi oraz technologicznymi. Każdego dnia dążę do zdobywania wiedzy na ten temat. Cechuje mnie komunikatywność, przez co tworzę żywe zespoły zbudowane na wzajemnej pomocy. Jestem otwarty na nowe pomysły, co pozwala mi robić postępy na każdej płaszczyźnie mojego życia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *