Informacje

Pumptrack w Parzęczewie – wyniki ankiety

Termin otwarcia pumptracka zbliża się wielkimi krokami. Z tego powodu postanowiliśmy sprawdzić, jak odbierana jest ta inwestycja. Przygotowaliśmy krótką ankietę, którą można było wypełniać od 5 do 20 sierpnia. W badaniu wzięło udział 80 osób.

57 respondentów (71%) mieszka na terenie gminy Parzęczew. Ankietę wypełniło 47 kobiet i 33 mężczyzn. Badani reprezentowali różne grupy wiekowe, ale zdecydowana większość (82,5%) miała max. 40 lat. Rozkład ankietowanych pod względem wieku można zobaczyć na poniższym wykresie.

Z zebranych danych wynika, że większość respondentów (w tym także część osób, które nie mieszkają na terenie naszej gminy) wie, że w Parzęczewie powstaje pumptrack. Mimo że obiekt nie został jeszcze oddany do użytku, aż 63 ankietowanych (79%) widziało go na jakimś etapie budowy.

Ankietowani, którzy mieli okazję zobaczyć pumptrack, zostali poproszeni o ocenę, czy ten obiekt im się podoba. Jak widać na poniższym wykresie, przeważały głosy pozytywne. Negatywny stosunek zadeklarowało 6 badanych (wszyscy są mieszkańcami naszej gminy). 10 osób nie potrafiło jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie.

Kolejne dwa pytania dotyczyły zbliżającego się terminu otwarcia obiektu. Chcieliśmy m.in. sprawdzić, ilu ankietowanych zamierza wziąć udział w tym wydarzeniu. 16 respondentów wybrało odpowiedź „nie”, co – jak podejrzewamy – może wynikać z różnych względów. Warto zauważyć, że niektóre z tych osób pozytywnie oceniały obiekt oraz zamierzają z niego korzystać w przyszłości.

Kiedy opracowywaliśmy ankietę, zależało nam także na uzyskaniu informacji na temat tego, jak bardzo respondenci nie mogą się doczekać imprezy z okazji otwarcia pumptracka. Poziom wyczekiwania badanych zaprezentowany został w postaci wykresu kolumnowego.

Ostatnia część formularza zawierała pytania dotyczące korzystania z obiektu w przyszłości. Prawie połowa badanych (39 osób) zadeklarowała, że zamierza to robić. Odpowiedź „nie” wybrało 13 respondentów. W badaniu wzięła udział spora grupa niezdecydowanych (28 osób).

Przygotowując tę ankietę, wierzyliśmy, że może ona dostarczyć informacji ułatwiających osobom odpowiadającym za ten obiekt opracowanie zasad użytkowania, które będą zgodne z oczekiwaniami potencjalnych odbiorców. Dlatego właśnie zapytaliśmy o dni tygodnia, w które respondenci najchętniej odwiedziliby pumptrack. Pełny rozkład odpowiedzi można zobaczyć na poniższym wykresie (uwaga: było to pytanie wielokrotnego wyboru, dlatego suma wszystkich odpowiedzi przewyższa liczbę respondentów).

W obiektach takich jak ten, którego dotyczyła ankieta, ważnym aspektem jest także dostęp do usług gastronomicznych. Ostatnie pytanie miało więc sprawdzić, co badani chcieliby zjeść w tym miejscu. Odpowiedzi nie stanowią dużego zaskoczenia – w czołówce znalazły się: lody, frytki, kebab i pizza.

Pytanie o żywność miało charakter otwarty, dlatego zaprezentowany na wykresie katalog odpowiedzi nie jest pełny (ograniczyliśmy się do wskazania tych, które padły przynajmniej dwa razy). Dla porządku przywołujemy też propozycje, które pojawiły się jednokrotnie: orkiszowa buła z fajnymi dodatkami, kiełbasa z grilla, tortilla, hamburger, nuggetsy, „chińczyk”, spaghetti, sushi, szybkie przekąski lub domowy obiad, sałatka, naleśniki, kozi ser, brzoskwinie, wata cukrowa, 7 Days, koktajle odżywcze, lemoniada, woda, piwko, mleko, napoje, Red Bull, coś zdrowego, coś lekkiego. Połączenie tych wszystkich propozycji to prawdziwe wyzwanie…

Na koniec jeszcze raz dziękujemy wszystkim respondentom za poświęcony czas i udział w badaniu. Zarządzającym pumptrackiem zaś życzymy powodzenia w finalizacji tej inwestycji. Mamy nadzieję, że zebrane przez nas dane okażą się przydatne.

Loading

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *