InformacjeWywiady

Nauka aktorstwa – wywiad z Piotrem Sankowskim

Już od kilku lat w Forum Inicjatyw Twórczych w Parzęczewie dzieci i młodzież mogą poznawać tajniki aktorstwa. Wszystko za sprawą zajęć, które odbywają się w ramach koła teatralnego. Zapraszamy do lektury wywiadu z Piotrem Sankowskim, który je prowadzi.

Kiedy dokładnie powstało koło teatralne, którym Pan kieruje?

Koło teatralne istnieje od 2015 roku, czyli ma już 8 lat, ale mieliśmy dwuletnią przerwę.

Co było inspiracją i kto je założył?

Przed podjęciem pracy w Forum Inicjatyw Twórczych współpracowałem z instytucją, samemu występując w różnych, organizowanych przez nią, przedstawieniach. Koło teatralne powstało z inicjatywy dyrektor Renaty Nolbrzak.

Niektórzy w kole spędzają kilka lat. Jak bardzo widoczny jest rozwój wychowanków?

To jest bardzo dobre pytanie, ponieważ jest on niesamowicie widoczny. Widać go w profesjonalizmie, jakim moi podopieczni wykazują się przed przedstawieniami, w trakcie przygotowań, które zazwyczaj trwają naprawdę długo i wymagają od nich dużego wysiłku, nakładu pracy, a także zdolności organizacyjnych. Poziom uczestników koła widać również w trakcie naszych cotygodniowych zajęć. Nawet najłatwiejsze, wydawałoby się, zadania aktorskie bywają wyzwaniem, kiedy musimy się z nimi skonfrontować bez przygotowania, na gorąco. To naprawdę nie jest łatwe. Szczególnie, że trzeba wyjść na scenę przed koleżanki i kolegów. A oni świetnie sobie z tym radzą. To wszystko jest dla mnie źródłem wielkiej satysfakcji.

Co Pan uważa za największy sukces w swojej karierze?

Właśnie to. Ten rozwój moich podopiecznych, a także każdą premierę, każde nowe przedstawienie. Z tego względu, że mnie również udziela się ekscytacja i emocje moich uczniów, a do tego dochodzi świadomość, że jakoś mogłem się do tego przyczynić i im pomóc.

To wszystko brzmi bardzo zachęcająco. Warto zatem zapytać, czy istnieje możliwość przyjęcia nowych członków?

Tak, jak najbardziej. Od przyszłego roku szkolnego, we wrześniu planujemy nabór do nowej grupy. Także zapraszam dzieci w wieku 7-13 lat. Można się zgłaszać w godzinach pracy instytucji, telefonicznie na numer FIT lub osobiście w siedzibie ośrodka.

Dziękuję za rozmowę.

Loading

Avatar photo

Weronika Woźniak

Była członkini redakcji Młody Paryż.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wydarzenia z terenu Gminy Parzęczew