Informacje

Niezwykłe obchody Święta Niepodległości  

11 listopada w Ozorkowie odbył się mecz bokserski. Boks Olimpijczyk Ozorków już po raz trzeci postanowił uczcić w ten sposób Święto Niepodległości. Patronat nad wydarzeniem objęli: Marszałek Województwa Łódzkiego, Starosta Zgierski i Burmistrz Miasta Ozorków.

Punktualnie w południe w hali sportowej CSiR Wodnik rozbrzmiał „Mazurek Dąbrowskiego”. Akcenty patriotyczne odnaleźć można było także w wypowiedziach prowadzącego imprezę – Jarosława Olczaka, który wspominał historię Polski. Cały mecz miał uroczysty charakter. Przed jego rozpoczęciem drużyny zaprezentowały się zgromadzonej publiczności. 

W turnieju wzięli udział przedstawiciele Okręgowego Związku Bokserskiego w Łodzi oraz Warszawsko-mazowieckiego Okręgowego Związku Bokserskiego. Łącznie w zmaganiach pięściarskich uczestniczyło 78 zawodników, którzy zawalczyli w sumie w 39 punktowanych i niepunktowanych walkach. Kolejne pojedynki dostarczały publiczności i trenerom wspaniałych emocji. 

Warto wspomnieć, że w jednej z pierwszych walk uczestniczyła zawodniczka z terenu gminy Parzęczew – Natalia Stańczyk. Pięściarka wystąpiła w walce pokazowej dla uczestników tej imprezy.  

Na koniec wydarzenia wręczono puchary w trzech kategoriach – dla najlepszej drużyny, zawodniczki oraz zawodnika. Miano najlepszej drużyny przypadło reprezentacji województwa łódzkiego. Najlepszą zawodniczką została Oliwia Malinowska. Tytuł najlepszego zawodnika trafił do Dominika Adamskiego z ozorkowskiego klubu.  

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z meczu bokserskiego. 

Tekst powstał we współpracy z BOKS OLIMPIJCZYK OZORKÓW. Jego fragmenty zostały wcześniej opublikowane jako post na fanpage’u organizatora imprezy. Tam też można zobaczyć więcej zdjęć mojego autorstwa.

Loading

Avatar photo

Patryk Stańczyk

Interesuję się nowinkami informatycznymi oraz technologicznymi. Każdego dnia dążę do zdobywania wiedzy na ten temat. Cechuje mnie komunikatywność, przez co tworzę żywe zespoły zbudowane na wzajemnej pomocy. Jestem otwarty na nowe pomysły, co pozwala mi robić postępy na każdej płaszczyźnie mojego życia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *