Rozmaitości

Przegląd New Music Friday #11

Piątek to tzw. Global Release Day, czyli międzynarodowo uzgodniony dzień tygodnia, w którym ukazuje się większość nowych utworów muzycznych. W tym cyklu postaram się wybrać dla Was te najciekawsze, żebyście Wy nie musieli 🙂

Taylor Swift – Anti-Hero

Amerykańska piosenkarka Taylor Swift (której chyba nikomu nie trzeba przedstawiać) wydała nowy album zatytułowany Midnights. Krążek ukazał się 21 października i zawiera 13 utworów, w tym kawałek Anti-Hero będący pierwszym singlem. Artystka opisuje tę piosenkę jako „wycieczkę z przewodnikiem po rzeczach, których nienawidzi w sobie”. Teledysk do Anti-Hero zawiera dużo ukrytych przekazów, więc warto prześledzić go z uwagą!

Obejrzyj teledysk w serwisie YouTube

Fred again.. – Delilah (pull me out of this)

O Fred again.. pisałem już w tym cyklu dwukrotnie (w odcinkach drugim i ósmym). Ostatnio jednak tak bardzo polubiłem tego brytyjskiego producenta muzycznego, że gdy tylko po raz pierwszy posłuchałem jego nowego kawałka Delilah (pull me out of this), wiedziałem, że musi on się znaleźć w najbliższym odcinku przeglądu. Samplem wykorzystanym w utworze jest fragment Lost Keys piosenkarki Delilah Montagu. Piosenka jest kolejną zapowiedzią albumu Actual Life 3, który ma ukazać się już 28 października.

Obejrzyj teledysk w serwisie YouTube

Rosa Linn, Duncan Laurence – WDIA (Would Do It Again)

Co mają ze sobą wspólnego Ormianka Rosa Linn i Holender Duncan Laurence? Oboje występowali w Konkursie Piosenki Eurowizji (ten drugi został nawet zwycięzcą w 2019 roku z utworem Arcade). Teraz postanowili połączyć siły, a efektem tej współpracy jest kawałek WDIA (Would Do It Again). Utwór utrzymany jest w spokojnym klimacie i opowiada o dawnej, nieudanej miłości. W teledysku pojawia się tylko Rosa, która przez większą część klipu spaceruje po plaży.

Obejrzyj teledysk w serwisie YouTube

Loading

Avatar photo

Bartosz Mazurkiewicz

Interesuję się programowaniem, radiem i nauką języków obcych. Fascynują mnie nowinki technologiczne, Korea Północna, matematyka i polityka (polska i zagraniczna). Uwielbiam muzykę pop i house oraz dzielenie przez zero, a mój ulubiony kolor to #ff6600.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *