Informacje

Perseidy, skrzaty i słowiańskie przysmaki

Ostatnia sobota (12 sierpnia) była prawdziwą gratką dla miłośników astronomii, którzy z niecierpliwością czekali na możliwość obserwowania perseidów. „Spadające gwiazdy” mogliśmy oglądać także na terenie naszej gminy. Z tej okazji Dolina Skrzatów przygotowała wiele atrakcji.

Noc Perseidów miała umilić czas oczekiwania na deszcz meteorów. Wydarzenie rozpoczęło się o godz. 20:00 od astronomicznego wykładu. Następnie uczestnicy udali się na nocne zwiedzanie Doliny Skrzatów, która za dnia zapiera dech w piersiach, a po zmroku staje się jeszcze piękniejsza. 

Po nocnym zwiedzaniu można było już indywidualnie pospacerować po tym urokliwym zakątku lub posłuchać wykładu. Istniała także możliwość skosztowania słowiańskich pyszności i napicia się czegoś ciepłego. Zainteresowani tematyką wydarzenia mogli udać się do astronoma, który z chęcią opowiadał o swojej pasji. Mężczyzna pokazywał też wiele intrygujących urządzeń służących do obserwacji nieba (warto dodać, że sam te przyrządy wykonał).

Ukoronowaniem tego magicznego wieczoru był występ Pawła Janusa, który jest znany jako Kapelusznik z Ogniem. Artysta dał wspaniały pokaz swoich umiejętności. Publiczność nie kryła zachwytu, gdy Kapelusznik skakał przez palącą się skakankę.

Do zorganizowania tak niezwykłego wydarzenia przyczyniło się wsparcie partnerów. Wójt Ryszard Nowakowski przekazał na ten cel 5 tys. zł, co uczyniło go głównym fundatorem imprezy.   

Loading

Avatar photo

Maria Banasiak

Jestem absolwentką Szkoły Podstawowej w Parzęczewie. Interesuję się geografią. Najlepiej odnajduję się w tematyce kulturalnej. Z łatwością przychodzi mi poznawanie nowych ludzi i prowadzenie z nimi dyskusji. Jestem osobą ciekawą świata, szybko się uczę, a poza tym straszna ze mnie gaduła.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *