Co wspólnego ze sztuką ma nasz rynek?

Od kilku tygodni parzęczewski rynek co jakiś czas zamienia się w scenę. Prężnie działające Forum Inicjatyw Twórczych organizuje koncerty, dzięki którym mieszkańcy naszej gminy mogą posłuchać lokalnych muzyków i zespołów. Z kolei w święto Wniebowzięcia NMP na rynku odbył się „koncertowy odpust”.

15 sierpnia do Parzęczewa, na zaproszenie wójta Ryszarda Nowakowskiego, przybyli członkowie Zespołu Pieśni i Tańca „Anilana” oraz Śpiewająca Rodzina Kaczmarków. Wydarzenie przyciągnęło prawdziwe tłumy. Uczestników imprezy nie zniechęciła nawet wysoka temperatura. Organizatorzy zadbali o komfort publiczności – zaraz za przeznaczonymi dla widzów krzesłami znajdował się wąż z wodą, który pełnił funkcję tymczasowej fontanny.

Źródło: parzeczew.pl.

Moim zdaniem organizowanie tego typu imprez na naszym rynku to dobry pomysł. W okresie letnim ludzie lubią brać udział w rozmaitych wydarzeniach na świeżym powietrzu. Zapraszanie różnych artystów umożliwia mieszkańcom obcowanie z kulturą. Dotychczasowe koncerty pokazują, że wyremontowany rynek dobrze pełni funkcję tymczasowej sceny.

PS Niestety, dotarłam dopiero na drugą część wydarzenia, więc widziałam jedynie występ Śpiewającej Rodziny Kaczmarków. Więcej zdjęć można znaleźć na fanpage’ach Gmina Parzęczew oraz FIT Parzęczew.

Loading

Avatar photo

Wiktoria Pietras

Jestem uczennicą klasy VIIId w Szkole Podstawowej w Parzęczewie. Uwielbiam rozmawiać z ludźmi, więc wszelkiego rodzaju wywiady to dla mnie przyjemność. Lubię uczyć się zarówno matematyki, jak i języka polskiego. Uczęszczam na zajęcia taneczne, a w wolnym czasie oglądam filmy, najczęściej komediowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *