Informacje

Metamorfoza placu Kościuszki

Nowe ławki, rabaty z roślinami i fontanna – to wszystko już niebawem będzie można zobaczyć na parzęczewskim rynku. Obecnie trwają tam prace związane z kolejnym etapem rewitalizacji naszej miejscowości w ramach zadania „Budowa infrastruktury rekreacyjnej w Parzęczewie – Plac Kościuszki”, dofinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i z budżetu państwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

Do tej pory na placu zaszło już wiele zmian. W ramach modernizacji infrastruktury usunięto część starej kostki brukowej, przystanki, ławki oraz drzewa. Przygotowano również teren pod budowę nowych chodników oraz drogi dla pojazdów i pieszych. Powstały też rabaty ogrodzone palisadami, w których niebawem pojawią się nowe rośliny. Przeprowadzono prace wodno-kanalizacyjne, które są jednym z ważniejszych etapów rewitalizacji, ponieważ na placu stanąć ma fontanna wykonana przez Małgorzatę Chodakowską. Cały teren powoli pokrywa nowa nawierzchnia z kostki brukowej w dwóch odcieniach. Po zakończeniu remontu na placu pojawią się nowe ławki, kosze na śmieci, lampy oraz przystanki autobusowe. Sporym zaskoczeniem będzie telebim, na którym planowane jest wyświetlanie bieżących informacji z naszej gminy.

A co o zmianach, które zachodzą w rynku, sądzą mieszkańcy Parzęczewa? Zebraliśmy dla Was przykładowe wypowiedzi:
Mateusz (l. 19): Plac wydaje się fajnie zaprojektowany. Dobrze, że powstaje takie nowe miejsce, w którym będzie można spędzać czas ze znajomymi, ponieważ do tej pory tego nie było. Nie mogę się już doczekać.
Ilona (l. 27): Myślę, że zaplanowane zmiany poprawią wizerunek naszej miejscowości i spowodują, że mieszkańcy będą chętniej spędzali czas wolny na świeżym powietrzu, w przyjemniejszych warunkach niż dotychczas. Z niecierpliwością czekam na efekt finalny.
Krystian (l. 16): Sporym zaskoczeniem dla mnie jest telebim, nie spodziewałbym się na wsi takiego elementu, a jednak władze gminy nas pozytywnie zaskakują.

Nie wszyscy mieszkańcy mają pozytywne zdanie na temat prowadzonych prac. Niektórzy krytykują np. wycinkę drzew oraz to, że efektem modernizacji będzie zbyt dużo kostki brukowej. A co Wy sądzicie na ten temat? Zachęcamy Was do podzielenia się swoją opinią w komentarzu.

Loading

Avatar photo

Seweryn Wyderko

Były członek redakcji Młody Paryż.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *