InformacjeRozmaitości

W Parzęczewie powstaje jeden z największych pumptracków świata

Budowa największego w Polsce pumptracka jest kolejnym etapem rewitalizacji naszej miejscowości w ramach projektu „Zagospodarowanie przestrzeni publicznej nad zalewem w Parzęczewie”, który został dofinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i z budżetu państwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020. Czy wiedzieliście, że parzęczewski tor pod względem długości zajmie drugie miejsce na świecie? Największa tego typu konstrukcja, z torami, których długość wynosi 800 metrów, znajduje się w Pekinie.

Obecnie nad zalewem prowadzone są prace związane z przygotowaniem powierzchni pod tory rowerowe. Do tej pory usunięto część asfaltu, wkrótce zastąpi go droga wykonana z kostki brukowej, po której będą mogły poruszać się pojazdy oraz piesi. Zniknęła także wszystkim znana „górka” oraz scena. Na miejscu znajduje się już część niezbędnych materiałów, które posłużą do budowy pumptracka oraz drogi i parkingów.

Oprócz samego pumptracka, który będzie dostosowany do różnych grup wiekowych oraz sprawnościowych, nad zalewem w Parzęczewie powstaną także dwie altanki oraz zestaw zabawowo-sprawnościowy. Na terenie całego obiektu nie zabraknie również zieleni, nowoczesnego oświetlenia, ławek oraz koszów na odpady. Dla zmotoryzowanych zaplanowano duży parking, przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Z kolei dla okolicznych wędkarzy zostaną przygotowane nowe stanowiska wędkarskie.

Wydaje się, że pumptrack może zainteresować młodzież mieszkającą na terenie gminy. Postanowiliśmy więc zapytać kilka młodych osób o to, co sądzą na temat tej inwestycji. Oto co usłyszeliśmy:

Patryk (l. 17): Myślę, że pumptrack będzie świetnym miejscem na rozwijanie swoich rowerowych pasji, a także na spotkania z kolegami i koleżankami. 

Bartek (l. 15): Czas będzie można spędzić nie tylko jeżdżąc na pumptracku, ale także siedząc ze znajomymi w altankach lub rekreacyjnie łowiąc ryby.

Mateusz (l. 19): Mnie ciekawi, czy będzie tu przyjeżdżać dużo osób i czy takie miejsce przyjmie się w naszej okolicy.

Pumptrack ma być miejscem, w którym wszyscy mieszkańcy gminy będą mogli spędzać czas wolny lub uprawiać różne aktywności. Miejscowość zyska również większą atrakcyjność i rozpoznawalność. Zachęcamy Was do podzielenia się swoją opinią na temat tej inwestycji w komentarzu.

Wykorzystane w materiale zdjęcia pochodzą ze zbiorów Urzędu Gminy w Parzęczewie oraz prywatnego archiwum autora tekstu.

Loading

Avatar photo

Seweryn Wyderko

Były członek redakcji Młody Paryż.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *