Rozmaitości

Letni poradnik wakacyjny, czyli jak przygotować się na kolonie

Prawie połowa wakacji za nami. Niektórzy z Was już zapewne byli na koloniach lub na wypoczynku z rodziną, część zaś prawdopodobnie ma to jeszcze przed sobą. Ten poradnik przeznaczony jest dla osób, które postanowiły spróbować czegoś nowego w te wakacje i wyjeżdżają pierwszy raz na kolonie.

Jest wiele typów kolonii: sportowe, artystyczne, a nawet językowe. W tym poradniku skupiamy się na koloniach mieszanych, czyli – pisząc krótko – zawierających wszystkiego po trochu. Na tego typu koloniach można wybrać dowolne zajęcia, więc jeżeli nie interesujesz się śpiewem lub tańcem, a lubisz piłkę nożną i innego rodzaju sporty, to przygotuj się pod kątem takich właśnie zajęć. W takiej sytuacji dobrze jest zabrać ze sobą specjalny strój i buty przeznaczone do uprawiania danego sportu, np. do ćwiczenia karate – karate-gi (o ile jest wymagane) lub strój sportowy; do ćwiczenia ju-jitsu lub innych sportów parterowych – karate-gi (jeśli wymagane) lub rashguard; do piłki nożnej – korki, opcjonalnie ochraniacze i rękawice bramkarskie; do windsurfingu – własną piankę ocieplającą, jeśli taką posiadasz, czapkę zimową (przyda się po wyjściu z wody) i specjalne buty przeznaczone do tego sportu (jeśli takich nie posiadasz, możesz wziąć ze sobą zwykłe tenisówki).

Jeśli nie chcesz brać udziału w ćwiczeniach sportowych, ponieważ bardziej interesują Cię zajęcia muzyczne i taneczne, zadbaj o to, żeby w Twoim bagażu znalazły się: wybrany instrument muzyczny, strój taneczny, nuty Twoich ulubionych utworów oraz podkłady muzyczne (najlepiej pobrane i zapisane na własnym telefonie).

Oczywiście na kolonie – już niezależnie od zainteresowań – należy również wziąć ze sobą: czapkę z daszkiem, zestaw ręczników, ciepłe ubrania na wypadek zimniejszych dni, wystarczającą ilość bielizny i ubrań na czas trwania kolonii oraz fundusze (zależnie od potrzeb i długości wypoczynku).

Mamy nadzieję, że uznasz te informacje za przydatne, zwłaszcza podczas przygotowań do pierwszej letniej wyprawy. Udanej podróży!

Antoni Szoszkiewicz, Leonard Suchodolski

Wykorzystane w artykule zdjęcie pochodzi ze strony Pixabay.

Loading

Avatar photo

Leonard Suchodolski

Były członek redakcji Młody Paryż.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *