Rozmaitości

Przegląd New Music Friday #1

Piątek to tzw. Global Release Day, czyli międzynarodowo uzgodniony dzień tygodnia, w którym ukazuje się większość nowych utworów muzycznych. W tym cyklu postaram się wybrać dla Was te najciekawsze, żebyście Wy nie musieli 🙂

Macklemore – CHANT ft. Tones And I

Amerykański raper Macklemore, znany między innymi z takich hitów jak Thrift Shop czy Can’t Hold Us, powraca z nowym utworem. Porusza w nim bardzo osobiste kwestie, takie jak uzależnienie od narkotyków, z którym zmagał się w przeszłości, a także wyjawia swoje aspiracje i plany na przyszłość. W refrenie usłyszeć możemy australijską piosenkarkę Tones And I (najbardziej znaną z utworu Dance Monkey, którego chyba nikomu nie trzeba przedstawiać). Utwór jest zapowiedzią nowego albumu, na który raper każe nam cierpliwie czekać już od kilku lat.

Obejrzyj teledysk w serwisie YouTube

MEDUZA, James Carter – Bad Memories ft. Elley Duhé, FAST BOY

Włoskie trio MEDUZA (znane chociażby z utworu Piece Of Your Heart) powraca z nowym kawałkiem. Wspólnie z Jamesem Carterem i gościnnie pojawiającymi się Elley Duhé oraz duetem FAST BOY wydali oni utwór Bad Memories, który muzycznie dość mocno przypomina wcześniejsze hity producenckiego trio. Kawałek wpada w ucho, a poza tym mam przeczucie, że zdobędzie on popularność w polskich (i nie tylko) stacjach radiowych.

Obejrzyj teledysk w serwisie YouTube

Don Diablo – No Piensa ft. PnB Rock & Boaz van de Beatz

Holenderski DJ i producent muzyczny Don Diablo powraca z nowym dziełem. Utwór No Piensa to efekt współpracy, w której udział wzięli Amerykanin PnB Rock i holendersko-izraelski producent Boaz van de Beatz. W piosence słychać typową dla Holendra inspirację gatunkiem future house, zauważalne są także latynoskie wpływy w wokalu amerykańskiego rapera. Jestem dość dużym fanem Don Diablo i jego wkładu w kształtowanie się wcześniej wspomnianego gatunku future house, więc ciekawi mnie, jak ten kawałek przyjmie się na klubowej scenie muzycznej.

Obejrzyj lyric video w serwisie YouTube

Favst, Gibbs – ztb

Producencki duet Favst i Gibbs możecie kojarzyć chociażby z kawałka dddd (czyli: „daleka droga do domu”). Teraz wracają oni z kolejnym utworem, będącym także zapowiedzią nowego projektu wytwórni QueQuality, w którym mają pojawić się różni artyści współpracujący z labelem. ztb zarówno pod względem brzmienia, jak i tekstu utrzymano w podobnej stylistyce co dddd. Kawałek oceniam bardzo pozytywnie i czekam na więcej!

Obejrzyj teledysk w serwisie YouTube

Masked Wolf – Madhouse ft. Mike Posner

Australijski raper Masked Wolf (znany np. z Astronaut In The Ocean) i amerykański piosenkarz Mike Posner (którego możecie pamiętać m.in. z I Took A Pill In Ibiza) połączyli siły i wydali kawałek Madhouse. Brzmienie utworu zostało określone przez serwis Prelude Press jako dark, electro-infused. Moim zdaniem singiel brzmi po prostu dobrze (momentami faktycznie mrocznie) i ma potencjał do zostania hitem w naszym kraju.

Obejrzyj lyric video w serwisie YouTube

Loading

Avatar photo

Bartosz Mazurkiewicz

Interesuję się programowaniem, radiem i nauką języków obcych. Fascynują mnie nowinki technologiczne, Korea Północna, matematyka i polityka (polska i zagraniczna). Uwielbiam muzykę pop i house oraz dzielenie przez zero, a mój ulubiony kolor to #ff6600.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *