Rozmaitości

Przegląd New Music Friday #9

Piątek to tzw. Global Release Day, czyli międzynarodowo uzgodniony dzień tygodnia, w którym ukazuje się większość nowych utworów muzycznych. W tym cyklu postaram się wybrać dla Was te najciekawsze, żebyście Wy nie musieli 🙂

Ed Sheeran – Celestial

Ed Sheeran to gwiazda, której chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Piosenkarz powrócił właśnie z nowym utworem zatytułowanym Celestial. Jest to efekt współpracy z marką Pokémon. Kawałek ma pojawić się w dwóch nadchodzących grach firmy Nintendo – Pokémon Scarlet i Pokémon Violet. Utworowi towarzyszy dość ciekawy teledysk, w którym pojawiają się oczywiście postacie z japońskiej franczyzy.

Obejrzyj teledysk w serwisie YouTube

Paramore – This Is Why

Amerykański zespół rockowy Paramore (znany np. z utworu Still into You) opublikował nowy kawałek. This Is Why to pierwsza twórczość grupy wydana po pięciu latach przerwy. Utwór jest jednocześnie zapowiedzią albumu o tym samym tytule, który ma ukazać się 10 lutego przyszłego roku. Hayley Williams, wokalistka zespołu, mówi, że piosenka „podsumowuje mnogość absurdalnych emocji, rollercoaster życia w 2022 roku, przeżycia choćby tych ostatnich 3 czy 4 lat”.

Obejrzyj teledysk w serwisie YouTube

Alan Walker, Trevor Daniel – Extremes

Norweski producent muzyczny Alan Walker (znany m.in. z hitów Faded czy Diamond Heart) zaprezentował nowy utwór. Extremes to efekt współpracy z Trevorem Danielem (którego możecie kojarzyć z kawałka Falling). Utwór jest pierwszym singlem z albumu Alana pt. Walkerverse, Pt. II, który ma ukazać się 18 listopada.

Obejrzyj teledysk w serwisie YouTube

Avatar photo

Bartosz Mazurkiewicz

Interesuję się programowaniem, radiem i nauką języków obcych. Fascynują mnie nowinki technologiczne, Korea Północna, matematyka i polityka (polska i zagraniczna). Uwielbiam muzykę pop i house oraz dzielenie przez zero, a mój ulubiony kolor to #ff6600.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *