InformacjeRozmaitości

Z wizytą w Dolinie Skrzatów

Dolina Skrzatów to jedno z najciekawszych miejsc na terenie naszej gminy. W niewielkim lasku mieszkają skrzaty mające bogatą historię, własną kulturę, tradycje i język. Czerwona spiczasta czapka i duży nos to atrybuty każdego małego człowieczka. Małe domki nadają urok temu miejscu, tak samo jak wiele innych rzeczy, które można tam odnaleźć. 

Założycielem Doliny Skrzatów jest Konrad Dzięcielewski. Nie jest on skrzatem, lecz skrzatologiem, a to – jak się okazuje – naprawdę duża różnica. Czy taka atrakcja skierowana jest wyłącznie do wielbicieli małych ludzików? – To miejsce powstało, żeby gromadzić ludzi, którzy chcieliby porozmawiać o naszej kulturze i tradycjach. Dolina Skrzatów tworzy rodzinę, która ma czas na rozmowę lub wysłuchanie się – opowiada skrzatolog.

W imieniu właściciela tego wyjątkowego miejsca zapraszamy wszystkich do udziału w Nocy Perseid, która odbędzie się 13 sierpnia o godzinie 20:00, oczywiście w Dolinie Skrzatów. W czasie wydarzenia będzie można oglądać przez teleskop księżyc i inne obiekty na niebie.

Loading

Avatar photo

Julia Michalak

Była członkini redakcji Młody Paryż.

Jeden komentarz do “Z wizytą w Dolinie Skrzatów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *