Z wizytą w Dolinie Skrzatów

Dolina Skrzatów to jedno z najciekawszych miejsc na terenie naszej gminy. W niewielkim lasku mieszkają skrzaty mające bogatą historię, własną kulturę, tradycje i język. Czerwona spiczasta czapka i duży nos to atrybuty każdego małego człowieczka. Małe domki nadają urok temu miejscu, tak samo jak wiele innych rzeczy, które można tam odnaleźć. 

Założycielem Doliny Skrzatów jest Konrad Dzięcielewski. Nie jest on skrzatem, lecz skrzatologiem, a to – jak się okazuje – naprawdę duża różnica. Czy taka atrakcja skierowana jest wyłącznie do wielbicieli małych ludzików? – To miejsce powstało, żeby gromadzić ludzi, którzy chcieliby porozmawiać o naszej kulturze i tradycjach. Dolina Skrzatów tworzy rodzinę, która ma czas na rozmowę lub wysłuchanie się – opowiada skrzatolog.

W imieniu właściciela tego wyjątkowego miejsca zapraszamy wszystkich do udziału w Nocy Perseid, która odbędzie się 13 sierpnia o godzinie 20:00, oczywiście w Dolinie Skrzatów. W czasie wydarzenia będzie można oglądać przez teleskop księżyc i inne obiekty na niebie.

Julia Michalak

Jestem uczennicą VII klasy Szkoły Podstawowej w Chociszewie. Kocham ścisłe przedmioty, dopóki je rozumiem. Uwielbiam muzykę elektroniczną i phonk. Lubię rysować to, co mi przyjdzie do głowy. Myślami jestem w swoim świecie, w świecie zaprojektowanym pod ostatni szczegół. Uwielbiam rozmawiać, co czyni mnie zawziętą gadułą. Interesuję się Japonią i jej kulturą, moim marzeniem jest odwiedzić Tokyo.

One thought on “Z wizytą w Dolinie Skrzatów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.