Informacje

Wyjątkowa rocznica bitwy nad Bzurą

W weekend (10-11.09.2022) na terenie gminy Parzęczew odbył się Zlot Pojazdów Militarnych pt. „Kampania Wrześniowa”. Wydarzenie wpisywało się w obchody rocznicy bitwy nad Bzurą.

W sobotę nad zalewem w Leźnicy Wielkiej, pomimo zmiennej pogody, zebrało się wielu miłośników pojazdów militarnych, którzy mogli je nie tylko oglądać, ale i przejechać się nimi, co będzie można zobaczyć już niedługo w filmiku.

W niedzielę uroczystość odbyła się w stolicy naszej gminy – Parzęczewie. Wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 12:00. Poprowadził je Radny Powiatu Zgierskiego Adam Świniuch. Po godzinie 13:00 delegacje udały się do Orłej, gdzie przed pomnikiem zostały złożone wieńce. Po ich powrocie nastąpiło powitanie wszystkich gości oraz odbyła się część artystyczna – występ uczniów Szkoły Podstawowej w Parzęczewie.

Podczas pikniku można było zobaczyć stoiska przygotowane m.in. przez: 9. Łódzką Brygadę Obrony Terytorialnej, 1. Batalion Kawalerii Powietrznej, Ośrodek Szkolenia Aeromobilno-Spadochronowego, 1. Dywizjon Lotniczy z Leźnicy Wielkiej, Wojskowe Centrum Rekrutacji w Łodzi i Lasy Państwowe – Nadleśnictwo Grotniki.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia.

Loading

Avatar photo

Patryk Stańczyk

Interesuję się nowinkami informatycznymi oraz technologicznymi. Każdego dnia dążę do zdobywania wiedzy na ten temat. Cechuje mnie komunikatywność, przez co tworzę żywe zespoły zbudowane na wzajemnej pomocy. Jestem otwarty na nowe pomysły, co pozwala mi robić postępy na każdej płaszczyźnie mojego życia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wydarzenia z terenu Gminy Parzęczew