Informacje

Drużyna MDP – młodzi strażacy w Gminie Parzęczew

Każdy z nas zna pojęcie OSP, czyli Ochotniczej Straży Pożarnej, ale nie każdy ma świadomość czym jest MDP. Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza, gdyż o niej mowa w tym tekście, to grupa młodych osób z Gminy Parzęczew, którym przyświeca idea udzielania się w straży od nastoletnich lat. MDP działa we wsi Orła od 1 kwietnia 2023 roku i jest to jak dotąd pierwsza taka organizacja w naszej gminie.

Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza już od pierwszych dni powstania prężnie rozwija swoje skrzydła. Grupa młodych strażaków pod opieką druha Dominika Sadoka i druhny Barbary Chylińskiej systematycznie poszerza swoją wiedzę na temat ochrony przeciwpożarowej i pierwszej pomocy, a oprócz tego bierze udział w akcjach charytatywnych oraz integruje ze sobą młode osoby w wieku od 12 do 18 lat.

Gołym okiem można dostrzec potencjał Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej z Gminy Parzęczew. Młodzi strażacy są bardzo zaangażowani w życie i rozwój jednostki, do której przynależą. Należy także zaznaczyć, że nasza gmina jest bardzo otwarta na tego typu inicjatywy i niedawno sfinansowała drużynie mundury koszarowe, koszulki i czapki.

Stworzenie MDP niesie ogromny potencjał rozwojowy dla młodzieży z Gminy Parzęczew. Ja sama należę do tej jednostki i wraz z innymi jej członkami mamy nadzieję na to, że nasza strażacka moc i chęć niesienia pomocy przyciągać będzie coraz więcej młodych dusz, które wstąpią w nasze szeregi. To zarówno świetna przygoda, jak i szeroka przestrzeń dla rozwoju wielu wyjątkowych umiejętności i kompetencji.  

Loading

Avatar photo

Martyna Steglińska

Jestem osobą bardzo aktywną społecznie – należę do Związku Harcerstwa Polskiego i Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Biorę także udział w wielu akcjach charytatywnych, jestem przewodniczącą klasy i zastępcą w samorządzie szkolnym w Szkole Podstawowej w Chociszewie. Bardzo lubię pisać wiersze, czytać, robić zdjęcia i rysować. Do redakcji dołączyłam, aby rozwijać swoją pasję pisarską. Nie boję się wystąpień publicznych oraz uwielbiam zdobywać nowe doświadczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *