Rok walki o siebie?

Święta, święta i nagle czas na… postanowienia noworoczne. Przed zabraniem się za tę tematykę myślałem, że w tym roku większość ludzi odpuszcza sobie takie „obiecywanki”. Jednak kiedy zacząłem pytać znajomych, okazało się, że moje przypuszczenia całkowicie mijają się z rzeczywistością. Wiele osób wyznacza sobie cele na rozpoczynający się właśnie rok. Często przyczynia się do tego udana realizacja ubiegłorocznych.

Wydaje się, że rok 2023 to rok walki o siebie. Planujemy rozwój psychiczny, fizyczny i edukacyjny. Osoby, z którymi rozmawiałem, zamierzają rozpocząć kursy, przygodę z siłownią i medytacją. Co ciekawe, nikt nie zignorował mojego pytania o postanowienia. Zauważyłem nawet, że ludzie bardzo ochoczo opowiadają o swoich celach. Z przeprowadzonych rozmów wynika, że ci, którzy zrealizowali swoje ubiegłoroczne postanowienia, teraz mają ich więcej niż ci, którym nie udało się wytrwać.

Na początku stycznia pojawiła się moda na przygotowywanie swoich Vision Board. Niewtajemniczonym wujek Google wyjaśnia: „VISION BOARD albo inaczej: DREAM BOARD. To nic innego jak MAPA MARZEŃ stworzona w kolażu ilustracji przedstawiających nasze cele i pragnienia” (źródło: Horyzonty Anglistyki). Jeżeli zapytamy o porady dotyczące samego wykonania, to Google podpowie nam: „Swój kolaż możesz zrobić z wydruków obrazków znalezionych w sieci. Natomiast jeżeli chcesz stworzyć vision board w pliku graficznym, wystarczy, że skorzystasz z aplikacji Canva. Tworzysz projekt – na przykład tapety na pulpit czy telefon – po czym klikasz Elementy, a następnie Siatki” (źródło: Alexa Trachim). Może kogoś z Was zachęciłem do zebrania własnych postanowień noworocznych w takiej graficznej formie? Jeżeli tak, to pamiętajcie o możliwości podzielenia się swoimi kolażami w komentarzach.

Źródło: Canva.com.

Na zakończenie chciałbym Wam wszystkim życzyć wytrwałości w realizacji postanowień oraz szczęścia w nowym roku!

Loading

Avatar photo

Jakub Ciniewicz

2forU – humanista i „ścisłowiec”. Zakończyłem swoją przygodę ze Szkołą Podstawową w Parzęczewie, a naukę kontynuuję w Liceum Uniwersytetu Łódzkiego. Uwielbiam majsterkować i „fizykować”. Świetnie czuję się przed kamerą, dlatego mam nadzieję, że kiedyś zobaczycie mnie na swoich ekranach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *