Rozmaitości

Przegląd New Music Friday #7

Piątek to tzw. Global Release Day, czyli międzynarodowo uzgodniony dzień tygodnia, w którym ukazuje się większość nowych utworów muzycznych. W tym cyklu postaram się wybrać dla Was te najciekawsze, żebyście Wy nie musieli 🙂

Gorillaz – New Gold (feat. Tame Impala and Bootie Brown)

Brytyjski zespół Gorillaz (który możecie kojarzyć np. z Feel Good Inc.) wydał nowy kawałek. New Gold to efekt współpracy z australijską grupą Tame Impala (znaną m.in. z utworu Borderline) oraz amerykańskim raperem o pseudonimie Bootie Brown. Piosenka jest zapowiedzią nowego krążka zespołu – Cracker Island ma się ukazać 24 lutego 2023 roku.

Obejrzyj visualiser w serwisie YouTube

Dean Lewis – How Do I Say Goodbye

Pochodzący z Sydney piosenkarz Dean Lewis, najbardziej znany z utworu Be Alright, powraca z nowym kawałkiem. Jak mówi wykonawca, jest to piosenka „dla każdego, kto musiał pożegnać się z kimś, kogo kocha”. Utwór dedykuje on swojemu ojcu, u którego kilka lat temu stwierdzono złośliwy nowotwór. Kawałek jest zapowiedzią nowego albumu artysty – The Hardest Love ma zostać wydany 7 października.

Posłuchaj w serwisie YouTube

FISHER, MERYLL – Yeah The Girls

Australijski producent muzyczny FISHER (najbardziej znany z hitu Losing It) wydał nowy utwór. Yeah The Girls to kolejna klubowa propozycja tego wykonawcy. Na wokalu pojawia się MERYLL, która już wcześniej współpracowała z takimi muzykami jak Dynoro czy HVME. Utwór reprezentuje gatunek tech house (czego nietrudno się domyślić w przypadku FISHERa). Uważam, że Yeah The Girls usłyszymy w najbliższym czasie w wielu DJ-skich setach.

Obejrzyj teledysk w serwisie YouTube

Sonny Fodera, Gorgon City, Danny Howard – Remember (feat. Stevie Appleton)

Utwór Remember to efekt współpracy czterech producentów. Wśród nich znajduje się Australijczyk Sonny Fodera, brytyjski duet Gorgon City (znany m.in. z przeboju Real Life) oraz prowadzący klubową audycję Dance Party w stacji BBC Radio 1 Danny Howard. W utworze gościnnie pojawia się też pochodzący z Wielkiej Brytanii Stevie Appleton (którego możecie kojarzyć z kawałka BLUE od Tiësto).

Obejrzyj teledysk w serwisie YouTube

Totally Enormous Extinct Dinosaurs – When the Lights Go

Brytyjczyk Orlando Higginbottom, znany pod dość intrygującym pseudonimem Totally Enormous Extinct Dinosaurs, wydał nowy utwór. When the Lights Go to zapowiedź albumu o tej samej nazwie, który ma ukazać się już w przyszłym tygodniu. Kawałek utrzymany jest w tanecznym klimacie, charakterystycznym dla tego wykonawcy.

Obejrzyj visualiser w serwisie YouTube

Playlista na Spotify ze wszystkimi utworami z cyklu

Loading

Avatar photo

Bartosz Mazurkiewicz

Interesuję się programowaniem, radiem i nauką języków obcych. Fascynują mnie nowinki technologiczne, Korea Północna, matematyka i polityka (polska i zagraniczna). Uwielbiam muzykę pop i house oraz dzielenie przez zero, a mój ulubiony kolor to #ff6600.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *