Rozmaitości

Nadchodzi sezon pełen pysznych owoców i ciepłych dni – koniecznie wykorzystaj go na zmianę nawyków!

Lato i tegoroczne wakacje zbliżają się wielkimi krokami. Ostatnimi dniami coraz częściej możemy cieszyć się ciepłą pogodą i grzejącym nas słońcem, co daje nam możliwość pozwolenia sobie na spędzanie większej ilości czasu na świeżym powietrzu. Warto w tym okresie przypomnieć sobie o aktywnościach, dzięki którym zadbamy zarówno o nasze zdrowie, jak i samopoczucie.

W porównaniu do zimy czy jesieni latem możemy odpoczywać, ale dużo aktywniej. Zamiast siedzieć w domu, możemy spotkać się ze znajomymi i razem zająć sobie czas zabawą i sportem. Warto wybrać się na plażę, aby pograć w siatkówkę, urządzić wspólną wycieczkę rowerowa czy nawet razem kąpać się w morzu, rzece lub jeziorze. Dni spędzane na świeżym powietrzu mają dobroczynny wpływ na nasze ciało i umysł.

Jeżeli jednak nie mamy chęci na spędzanie czasu towarzysko w grupie, możemy samodzielnie zadbać o nasze zdrowie i aktywność. Samotne spacery na łonie natury, pikniki, na których warto na przykład poczytać dobrą książkę wśród parkowych drzew, na łące lub lesie. Letni wieczorny wiatr zaprasza nas do jazdy na rolkach, rowerze i biegania. To świetny moment, aby zacząć lub kontynuować treningi.  lub zastanowić się, czy to nie czas aby zacząć biegać, z motywacją od wieczornego letniego wiatru?

Gdy pogoda zaczyna nabierać lipcowego charakteru, zaczynają się sezony na konkretne owoce, które są bogatym źródłem witamin. W czerwcu pojawiają się czerwone porzeczki, maliny, poziomki, rabarbar, a w lipcu borówki amerykańskie, brzoskwinie, jagody, morele, mirabelki, wiśnie oraz białe porzeczki. Możemy wykorzystać je do przepysznych sałatek owocowych, koktajli, ciast z kruszonką i wielu innych sezonowych rarytasów. Do porannej czy wieczornej owsianki możemy dodać dużą porcję świeżych owoców, a zamiast czekolady, zjeść równie słodkie truskawki.

W lato nie chodzi o ograniczanie się, tylko o wykorzystanie najlepszego czasu na zmianę nawyków. Warto spróbować samemu i zachęcić innych do tego, aby zacząć żyć zdrowo i dostarczać organizmowi tego, czego w tym czasie potrzebuje. Kluczem do zmiany diety jest  rozszerzanie jej krok po kroku zgodnie z naszymi preferencjami jedzeniowymi. W końcu przecież „Nie od razu Rzym zbudowano”. Stosując się do tego, możemy zdrowo żyć, odżywiać się i ruszać, a to wszystko robić z przyjemnością i ogromną satysfakcją. Gwarantuję, że w ten sposób stajemy się zupełnie innymi ludźmi, chcącymi korzystać i czerpać z życia pełnymi garściami, a nadchodzące lato ku temu sprzyja.

Loading

Avatar photo

Natasza Michalska

Uczęszczam do VIII klasy Szkoły Podstawowej w Chociszewie (jestem tam przewodniczącą szkoły). Interesuję się makijażem oraz psychologią, z którą wiążę swoją przyszłość. Do redakcji dołączyłam, ponieważ zaciekawiła mnie fotografia i reportaż. Lubię rozmawiać z ludźmi, jestem otwarta na nowe doświadczenia, a także mocno stawiam na rozwój osobisty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *