Społeczeństwo

Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Orłej – podsumowanie marca i kwietnia

Na terenie całej Polski działają takie organizacje jak Państwowa i Ochotnicza Straż Pożarna. W naszej Gminie Parzęczew prężnie funkcjonuje także Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza. Mam zaszczyt być jej członkinią. Marzec i kwiecień były miesiącami bardzo ważnymi dla działania naszej organizacji.

23 marca 2024 roku odbyło się bowiem zebranie, w którym poruszono wątki obecnej i dalszej działalności MDP i OSP Orła w roku 2024. Zarówno młodzi, jak i starsi stażem strażacy dowiedzieli się między innymi o tegorocznych dofinansowaniach dla straży, akcjach charytatywnych, a także planach organizacji międzygminnych zawodów strażackich. Razem z nami w zebraniu uczestniczył także Burmistrz Miasta i Gminy Parzęczew Ryszard Nowakowski, który w pełnym umundurowaniu brał udział w dyskusjach dotyczących bezpośrednio działalności OSP, a także naszej Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.    

Pod koniec marca, wraz z nadejściem Świąt Wielkiej Nocy, w Wielką Sobotę młodzi strażacy pełnili wartę honorową przy Grobie Pańskim. Niedługo potem, bo 13 kwietnia odbyło się wielkie sprzątanie sołectwa Orła w ramach organizowanej przez Gminę Parzęczew Piątej Edycji „Akcji ReAkcji”. W przedsięwzięciu wzięli oczywiście udział młodzi strażacy, co jest bardzo budujące. Członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej wspólnie z mieszkańcami sołectwa wspólnie i sprawnie zebrali mnóstwo worków śmieci. Wszyscy bardzo cieszyliśmy się z miło i radośnie spędzonego czasu, a przy okazji ze spełnienia dobrego uczynku – dla środowiska, w którym żyjemy i dla nas wszystkich.

W tym roku, późną wiosną w Parzęczewie najprawdopodobniej odbędzie się Powiatowy Dzień Strażaka połączony z obchodami 110-lecia istnienia jednostki OSP z Parzęczewa. Z pewnością zarówno młodsi, jak i starsi strażacy z Orłej także pojawią się na tym wydarzeniu, aby dumnie reprezentować swoją organizację.

Gorąco polecam dołączyć do OSP lub MDP. To cudowna i niezapomniana przygoda, która bardzo dużo zmieniła w moim życiu. Oprócz niesienia pomocy innym, integrujemy się ze świetnymi osobami i świetnie bawimy. Strażacy ochotnicy to nie tylko mundur i służba, ale także piękna idea wzajemnego wsparcia i współpracy, która przyświeca nam wszystkim każdego dnia.

Loading

Avatar photo

Martyna Steglińska

Jestem osobą bardzo aktywną społecznie – należę do Związku Harcerstwa Polskiego i Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Biorę także udział w wielu akcjach charytatywnych, jestem przewodniczącą klasy i zastępcą w samorządzie szkolnym w Szkole Podstawowej w Chociszewie. Bardzo lubię pisać wiersze, czytać, robić zdjęcia i rysować. Do redakcji dołączyłam, aby rozwijać swoją pasję pisarską. Nie boję się wystąpień publicznych oraz uwielbiam zdobywać nowe doświadczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *