KulturaPodróże

Młody Paryż w podróży – Szczecin

W czasie tych wakacji po raz kolejny przekonałem się, że nasz kraj oferuje turystom wiele godnych uwagi atrakcji. W sierpniu udało mi się na kilka dni wyjechać razem z moją najbliższą rodziną na wycieczkę do Szczecina. Chcieliśmy złożyć wizytę mojej chrzestnej, która tam mieszka, i przy okazji pozwiedzać to miasto pełne rond.

W czasie wyjazdu odbyliśmy wiele spacerów. Była to doskonała okazja do poznawania znajdujących się w Szczecinie zabytków. Udało nam się odwiedzić m.in. Szczeciński Cmentarz Centralny – największe cmentarzysko w Polsce. Na terenie tego obiektu można zobaczyć liczne pomniki i piękne budowle. Celem naszego kolejnego spaceru były Wały Chrobrego. Ta piękna strefa widokowa mieści w sobie wiele niezwykłych miejsc. Przebywając tam, możemy podziwiać m.in. zabytkowe gmachy: Akademii Morskiej, Muzeum Morskiego, Teatru Współczesnego oraz Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego. W międzyczasie oczywiście odwiedziliśmy też szczecińskie „wizytówki”, czyli Filharmonię im. Mieczysława Karłowicza oraz Stare Miasto.

Miłym akcentem szczecińskiej wyprawy były fantastyczne pokazy świetlne, które oglądaliśmy z brzegu Odry. Przygotowałem dla Was kilka zdjęć, choć zdaję sobie sprawę, że nie są one w stanie w pełni oddać ich piękna. W ostatni dzień wyjazdu mej tradycji musiało się stać zadość, więc wszyscy pojechaliśmy zjeść podobno najlepszy kebab w mieście. Mi smakował. Na pewno jeszcze tam wrócę, a i Was zachęcam do wyjazdu.

Loading

Avatar photo

Antoni Szoszkiewicz

Uczę się w VIII klasie Szkoły Podstawowej w Chociszewie. Prywatnie interesuję się sztukami walki, bronią i nożami. Lubię w wolnym czasie spotykać się z kolegami i spędzać czas jeżdżąc na rowerze. W redakcji zajmuję się pisaniem tekstów i poszukiwaniem ciekawych tematów oraz poznaję tajniki montażu filmowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *