Informacje

Co zmieniło się w SP Parzęczew?

Uczniom wakacje kojarzą się przede wszystkim z odpoczynkiem i przerwą od nauki. Tymczasem dla szkoły to dobry czas na zmiany. Zwłaszcza te związane z pracami remontowymi, której łatwiej przeprowadzić, kiedy w placówce nie przebywają tłumy wychowanków.

Co zmieniło się w naszej szkole w czasie ostatnich dwóch miesięcy? Okazuje się, że przez całe wakacje konserwatorzy modernizowali klatki schodowe, żebyśmy od września mogli bezpiecznie poruszać się między piętrami szkolnego budynku. Remont objął wyrównanie podłoża betonowych schodów, położenie nowej wykładziny PCV oraz zamontowanie na ścianach nowych płyt ochronnych. Odnowione klatki schodowe to nie tylko bezpieczeństwo, ale i estetyka. Całość zachowana jest w różnych odcieniach szarości. – Koszt modernizacji dwóch klatek schodowych wyniósł około 160 tysięcy złotych – mówi Agnieszka Graczyk, dyrektor Szkoły Podstawowej im. Juliana Tuwima w Parzęczewie.

Obecnie szkoła w Parzęczewie wygląda naprawdę nowocześnie, do czego zapewne przyczyniły się m.in. liczne remonty. Czy tak było zawsze? Zmiany, które można było zaobserwować na przestrzeni ostatnich lat, zainspirowały mnie do zapoznania się z historią szkoły. Miło mi poinformować, że właśnie rozpoczęłam pracować nad cyklem artykułów o ewolucji placówki, do której uczęszczam. Już niebawem podzielę się z Wami swoimi ustaleniami.

Loading

Avatar photo

Maja Pysera

Uczęszczam do Szkoły Podstawowej w Parzęczewie. Moimi pasjami są sport i robienie paznokci. Nie boję się nowych wyzwań i działań. Jestem otwarta na ludzi, zawsze chętnie służę pomocą. Lubię spacery, oglądanie filmów i spotkania ze znajomymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wydarzenia z terenu Gminy Parzęczew