KulturaRozmaitości

Gdzie na wakacje w Gminie Parzęczew? – 3 propozycje

Wakacje już wystartowały! 2 miesiące wolnego czasu, w którym możemy robić to, na co tylko mamy ochotę. Zdarza się jednak tak, że brakuje nam pomysłu na spożytkowanie go. Bez obaw, przychodzę z pomocą. W moim artykule postaram się podsunąć Ci trochę pomysłów na zajęcia w naszej gminie, które umilą wszystkim ten wakacyjny okres. Osobiście planuję spędzić większość wakacji na rowerze, w gminie Parzęczew jest wiele miłych tras które idealnie nadają się do wszelkich przejażdżek.

1. Przy okazji tej aktywności oczywiście nie można zapomnieć o niedawno otwartym Parzęczewskim pump tracku, który będzie świetną opcją dla osób potrzebujących wrażeń. To miejsce, które oferuje ogromne możliwości do ćwiczenia jazdy grawitacyjnej na rowerze.

Źródło: https://bikeuniverse.pl/

Źródło: https://www.mlodyparyz.pl/parzeczewski-pumptrack-oficjalnie-otwarty-fotorelacja/

Źródło: https://www.bikestats.pl/wycieczka/Pumptrack-Parzeczew-Dzierzazna_2289749.html

2. Gdy nastaną upały, czy jest coś lepszego niż kąpiel w chłodnej, orzeźwiającej wodzie? Zalew w Leźnicy Wielkiej na pewno nie zawiedzie osób które potrzebują ochłody, lecz dla tych, którzy wolą wygrzewanie się na słońcu oczywiście plaża przy zalewie to świetne miejsce do opalania się. Przestrzeń wokół zbiornika (chodnik i ławki) stanowi świetnie miejsce do odpoczynku na łonie natury.

Źródło: https://miejsca.moto-opinie.info/?id_miejsca=2226

Źródło: https://www.plazujemy.pl/plaza,plaza-w-leznicy-wielkiej-nad-zalewem-leznickim,598

Źródło: http://wikimapia.org/26789372/pl/Zalew-le%C5%BAnicki


3. Na koniec warto wspomnieć o Dolinie Skrzatów, która znajduje się w Chociszewie. To urokliwe miejsce pełne jest magicznych postaci i baśniowych zakątków, które zachwyci zarówno dzieci, jak i dorosłych. Spacer po Dolinie to doskonały sposób na spędzenie czasu w otoczeniu przyrody i wprowadzenie odrobiny magii do wakacyjnych dni.

Źródło: https://lodz.wyborcza.pl/lodz/7,35136,25737248,dolina-skrzatow-park-rozrywki-zapowiada-ze-od-majowki-zacznie.html

Źródło: https://www.regionkultury.pl/poznaj-t258/z-dziecmi-a261/dolina-skrzatow-w-chociszewie-r6530

Źródło: https://kopanina.pl/dolina-skrzatow-w-chociszewie-pod-lodzia-skrzatolog-konrad-w-serii-ludzie-z-pasja/

Loading

Avatar photo

Antoni Szoszkiewicz

Uczę się w VIII klasie Szkoły Podstawowej w Chociszewie. Prywatnie interesuję się sztukami walki, bronią i nożami. Lubię w wolnym czasie spotykać się z kolegami i spędzać czas jeżdżąc na rowerze. W redakcji zajmuję się pisaniem tekstów i poszukiwaniem ciekawych tematów oraz poznaję tajniki montażu filmowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *