Informacje

Nietypowe święto w Trojanach

W ostatnią niedzielę nie tylko mieszkańcy sołectwa Trojany zgromadzili się na tamtejszym Tęczowym Siedlisku. Powodem do spotkania były obchody Święta Marchewki, które w tej wsi odbywają się cyklicznie już od kilku lat.

Dzieci i dorośli licznie przybyli na to nietypowe święto. Dzieci przyniosły wykonane w domu prace plastyczne z wizerunkiem marchewki, dorośli zaś dania, w których królowało to pomarańczowe warzywo.

Wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 14:00 wystąpieniami sołtysa wsi Trojany – Antoniego Barańskiego oraz zaproszonego Wójta Gminy Parzęczew – Ryszarda Nowakowskiego, który przybył wraz ze swoim zastępcą – Grzegorzem Zawadzkim. Na imprezie byli obecni również Przewodniczący Rady Gminy – Władysław Krawczyk i dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Parzęczewie – Małgorzata Janas.

Po wręczeniu nagród prowadzenie imprezy oddano młodzieży, która wywiązała się ze swojego zadania znakomicie. Przygotowane przez młodzież konkurencje spotkały się z dużym zainteresowaniem publiczności i zachęcały do brania w nich udziału. Chętni mogli rywalizować w takich kategoriach jak np.: tańczenie belgijki, taniec na gazecie i z balonami, rzut marchewką do kosza, przeciąganie liny czy bieg sztafetowy z kapustą.

Więcej zdjęć z imprezy można znaleźć na fanpage’u Stowarzyszenia „Tęczowe Siedlisko”.

Loading

Avatar photo

Patryk Stańczyk

Interesuję się nowinkami informatycznymi oraz technologicznymi. Każdego dnia dążę do zdobywania wiedzy na ten temat. Cechuje mnie komunikatywność, przez co tworzę żywe zespoły zbudowane na wzajemnej pomocy. Jestem otwarty na nowe pomysły, co pozwala mi robić postępy na każdej płaszczyźnie mojego życia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *