Informacje

 „Z życia redakcji Młody Paryż” – nagrywamy podcast!

Na ostatnim spotkaniu nasza redakcja podjęła się zupełnie nowego przedsięwzięcia- nagraliśmy pierwszy odcinek podcastu! Zdradzę Wam, że już na samym początku działalności jednym z naszych największych marzeń było stworzenie własnej audycji. I chociaż udało się je spełnić dopiero teraz, ponad 1,5 roku później, to nie ukrywamy, że jesteśmy z tego bardzo dumni.

Chciałabym przybliżyć Wam cały ten proces. Wszystko zaczęło się od wymyślenia konceptu na nasz program. Postanowiliśmy, że na chwilę obecną chcemy tworzyć treści krążące wokół tematów dziennikarstwa, Internetu i social mediów…, ale w przyszłości mamy też zamiar poruszać inne zagadnienia. Póki co, skrupulatnie zaplanowaliśmy tematykę kilku najbliższych odcinków, ponieważ na warsztatach z naszą koordynatorką dowiedzieliśmy się, że jest to jednym z kluczy do sukcesu.

W pierwszej części naszego debiutanckiego słuchowiska skupiliśmy się na przypomnieniu historii narodzin redakcji- przybliżyliśmy sam proces zakładania grupy i stopniowego wzajemnego „docierania się”. Podzieliliśmy się z Wami tym, jak powstawała nasza strona internetowa i konta na social mediach oraz jak je obecnie udoskonalamy. Opowiedzieliśmy o naszej niezwykłej przygodzie z dziennikarstwem, a przede wszystkim o tym, jak doszło do tego, że „złapaliśmy bakcyla” i jak bardzo wciągnęło nas to, czym się obecnie zajmujemy. Liczymy na to, że uda nam się „zarazić” Was naszą pasją, że kogoś zwyczajnie zainspirujemy i zachęcimy do poczynienia pierwszych kroków na dziennikarskim gruncie!

Poruszyliśmy też kwestię social mediów. Rozmawialiśmy o różnych platformach społecznościowych, o tym, jak najlepiej na nich zaistnieć, o ich algorytmach i sposobach na zdobycie szerszej publiczności. Dywagowaliśmy nad przyszłością wielu aplikacji – które z nich według nas niedługo “wyginą”, a które mają szansę stać się jeszcze bardziej popularne.

To tylko krótka zapowiedź tego, czego możecie się spodziewać. Jeśli chcecie usłyszeć, jak sprawdziliśmy się w nowym formacie, to pierwszy odcinek naszego podcastu pojawi się już niedługo! Będziecie mogli nas słuchać na YouTubie, a w przyszłości na innych platformach streamingowych. Wyczekujcie! Mamy nadzieję, że spodobamy się Wam w „nowej odsłonie”! 🙂

Loading

Avatar photo

Konstancja Kisser

Jestem absolwentką Szkoły Podstawowej w Parzęczewie, aktualnie uczę się w I Liceum Ogólnokształcącym w Łodzi (profil biol-chem-mat). Interesuję się naukami ścisłymi, lingwistyką i sztuką. Scena i występy przed kamerą to mój żywioł. Uwielbiam sport oraz podróże. Jestem otwarta na nowe wyzwania i znajomości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *