KulturaPodróże

UTW w stolicy – niezwykła lekcja historii dla seniorów z Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Początek marca był dla seniorów z Uniwersytetu Trzeciego Wieku działającego na terenie Miasta i Gminy Parzęczew niezwykłą lekcją historii. To właśnie w tym czasie uczestnicy wyruszyli na fascynującą wycieczkę do stolicy Polski – Warszawy. Inicjatorami wyjazdu byli: Antoni Barański, Zofia Galoch oraz Bogdan Wydrzyński.

Rozpoczęcie przygody nastąpiło przed godziną 9 na parkingu przy Forum Inicjatyw Twórczych, skąd liczna grupa entuzjastów kultury i historii wyruszyła w podróż. Pomimo lekkiego zachmurzenia atmosfera była przepełniona radością i optymizmem. Po kilku godzinach podróży uczestnicy zebrali się przy Placu Zamkowym w Warszawie, gdzie czekał na nich przewodnik gotowy, aby oprowadzić grupę przez magiczne zakamarki stolicy. Trakt Królewski, który był pierwszym przystankiem, zafascynował wszystkich obecnych. Przechadzka ulicami stolicy przywiodła uczestników do Pałacu Prezydenckiego, Ławeczek Chopina, Zamku Królewskiego oraz malowniczej ulicy Piwnej. Podziwianie zabytków, spacerując po wybrukowanych uliczkach, było dla wielu uczestników podróży prawdziwą ucztą dla zmysłów. Drugi punkt na mapie stanowił Sejm Rzeczypospolitej Polskiej. Wizyta w tym historycznym miejscu była dla wielu uczestników niezwykłym przeżyciem. Podczas zwiedzania seniorzy mieli okazję zobaczyć makietę całego kompleksu sejmowego oraz salę plenarną, gdzie odbywają się ważne posiedzenia i debaty polityczne. „Zawsze chciałem poczuć się jak Poseł” – mówił z uśmiechem jeden z uczestników wycieczki. Po opuszczeniu Parlamentu członkowie UTW udali się do autokaru, który przewiózł wszystkich do Łazienek Królewskich. Tam czekały na nich kolejne atrakcje: Pałac na Wodzie oraz Pomnik Fryderyka Chopina. Niestety czas zwiedzania okazał się zbyt krótki dla niektórych uczestników. „Chciałam poznać więcej ciekawostek oraz ciekawych miejsc w Łazienkach Królewskich, ale brakło mi czasu” – mówiła Zofia Barańska. Zakończenie wycieczki zwieńczyły pełne uznania i wdzięczności dla organizatorów oklaski na samym końcu trasy. Dla wszystkich, którzy wzięli udział w tej niezwykłej podróży była to wspaniała wycieczka. Wyjazd stał się nie tylko możliwością dla odkrywania nowych miejsc, ale również niezapomnianą lekcją historii oraz okazją do wzbogacenia swojej wiedzy i doświadczeń. Tego dnia seniorzy z Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Parzęczewa poznali nie tylko historię Polski, ale także stali się jej częścią, odkrywając tajemnice i piękno stolicy, które od wieków przyciąga swoim niepowtarzalnym urokiem. Dla wielu z nich ta podróż będzie bardzo przyjemnym wspomnieniem, towarzyszącym przez wiele następnych lat.  

Poniżej przedstawiamy galerię zdjęć z przedsięwzięcia:

Loading

Avatar photo

Patryk Stańczyk

Interesuję się nowinkami informatycznymi oraz technologicznymi. Każdego dnia dążę do zdobywania wiedzy na ten temat. Cechuje mnie komunikatywność, przez co tworzę żywe zespoły zbudowane na wzajemnej pomocy. Jestem otwarty na nowe pomysły, co pozwala mi robić postępy na każdej płaszczyźnie mojego życia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *