Rozmaitości

Przegląd New Music Friday #18

Piątek to tzw. Global Release Day, czyli międzynarodowo uzgodniony dzień tygodnia, w którym ukazuje się większość nowych utworów muzycznych. W tym cyklu postaram się wybrać dla Was te najciekawsze, żebyście Wy nie musieli 🙂

Loreen – Is It Love

Loreen, czyli szwedzka piosenkarka, która dwukrotnie zwyciężyła w Konkursie Piosenki Eurowizji (w 2012 z utworem Euphoria, w 2023 – Tattoo), wydała nowy kawałek. Is It Love to – jak mówi sama artystka – piosenka opisująca i kontemplująca miłość, która jest bardzo głęboka, ale jednocześnie pełna zamętu. Utwór wyprodukował Rami Yacoub, który ma na swoim koncie współprace z takimi gwiazdami jak Lady Gaga, Britney Spears czy Celine Dion.

Obejrzyj lyric video w serwisie YouTube

Gibbs, Jonatan – Zawsze chciałem

Pochodzący z Kłobucka Mateusz Przybylski, znany pod pseudonimem Gibbs (możecie go kojarzyć np. z kawałków Piękny świat czy dddd), połączył siły z producentem muzycznym Jonatanem Chmielewskim. Zawsze chciałem jest jednym z utworów promujących nadchodzący krążek Safe Gibbsa, który ma ukazać się już 24 października. Piosenka wyróżnia się charakterystycznym dla tego wykonawcy stylem, i nie mam tu na myśli tylko wpadającego w ucho beatu, lecz także tematy poruszone w tekście oraz sposób ich przekazywania.

Obejrzyj teledysk w serwisie YouTube

Toby Romeo, Izzy Bizu, 220 KID – Lay Low

Dwóch DJ-ów – Austriak Toby Romeo (znany np. z Where The Lights Are Low) i Anglik 220 KID (możecie go kojarzyć m.in. z remixu Wellerman w wersji Nathana Evansa) wydali wspólnie kawałek Lay Low. Na wokalu pojawia się pochodząca z Londynu piosenkarka Izzy Bizu, która już niejeden raz współpracowała z producentami muzyki klubowej. Fanom imprezowych brzmień ta propozycja na pewno przypadnie do gustu.

Posłuchaj w serwisie YouTube

Pozostałe utwory

Ice Spice, Rema – Pretty Girl

Kwiat Jabłoni, Igor Herbut – Głośniej

Loading

Avatar photo

Bartosz Mazurkiewicz

Interesuję się programowaniem, radiem i nauką języków obcych. Fascynują mnie nowinki technologiczne, Korea Północna, matematyka i polityka (polska i zagraniczna). Uwielbiam muzykę pop i house oraz dzielenie przez zero, a mój ulubiony kolor to #ff6600.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *