Marzenie warte 45 tysięcy złotych

45 tysięcy złotych – przynajmniej tyle chcieliby zebrać uczniowie Szkoły Podstawowej im. Juliana Tuwima w Parzęczewie w ramach akcji „Szafka pod choinkę”. Już w najbliższy piątek (9 grudnia) w placówce odbędzie się z tej okazji specjalny kiermasz.

– Celem tego wydarzenia jest zebranie jak największej ilości środków finansowych na szafki, które chcemy zakupić dla uczniów klas IV–VIII – wyjaśnia Maja Pysera, zastępca uczniowskiego samorządu.

Zakup nowych szafek to spełnienie wielkiego marzenia wychowanków SP w Parzęczewie i zarazem zastosowanie się do ministerialnych zaleceń. – Szafki odciążą nie tylko kręgosłupy naszych uczniów. To jest też spełnienie wytycznych, zarówno Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Zdrowia, jak i Głównego Inspektora Sanitarnego, którzy zalecają, aby uczniowie posiadali szafki – tłumaczy Agnieszka Graczyk, dyrektor placówki.

Na odwiedzających kiermasz czeka wiele atrakcji – różnorodne stoiska, występy i pokazy. W czasie wydarzenia będzie można również odebrać przedmioty zakupione na wirtualnym bazarku.

Materiał przygotowały Wiktoria Pietras i Maja Gawrych.

Loading

Avatar photo

Wiktoria Pietras

Jestem uczennicą klasy VIIId w Szkole Podstawowej w Parzęczewie. Uwielbiam rozmawiać z ludźmi, więc wszelkiego rodzaju wywiady to dla mnie przyjemność. Lubię uczyć się zarówno matematyki, jak i języka polskiego. Uczęszczam na zajęcia taneczne, a w wolnym czasie oglądam filmy, najczęściej komediowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *