Informacje

Bez bisów się nie obyło!

21 października w Forum Inicjatyw Twórczych w Parzęczewie odbyło się wydarzenie pod intrygującą nazwą „Perły z lamusa”. Zaprezentowany w czasie koncertu repertuar to rzeczywiście perełki wokalno-instrumentalne okresu międzywojennego, ale na pewno nie z lamusa.

Popularne utwory w nowych aranżacjach i interpretacjach zostały na nowo odkryte przez zespół Błogostan w składzie: Anna Szoszkiewicz – śpiew; Janusz Chałas – śpiew; Maciej Ćwikliński – akordeon, pianino; Maciej Seweryński – saksofon. Artyści w czasie wydarzenia zaprezentowali sześć piosenek: „Addio pomidory”, „Ty nie odmawiaj mi”, „Kaziu, zakochaj się”, „Piosenka jest dobra na wszystko”, „Szuja” oraz „Ząb, zupa, dąb”. Muzyczne występy przeplatane były skeczami w wykonaniu grupy teatralnej, która działa w Forum Inicjatyw Twórczych, oraz błyskotliwymi i nietuzinkowymi tekstami opiekuna młodzieży – Piotra Sankowskiego.

Wydarzenie opierające się na starych przebojach polskiego kabaretu wykonywanych przez lokalnych artystów zostało bardzo dobrze przyjęte przez publiczność. – Muzycy wspaniale oddali w piosence klimat tamtych lat. Piękne, znane, stare piosenki zostały profesjonalnie wykonane. Młodzi artyści świetnie poradzili sobie w skeczach, rozbawili publiczność i sprawiali, że występ bardzo się podobał. Oczywiście bez bisów się nie obyło. Miła atmosfera stworzona przez p. Renatę Nolbrzak, dyrektor FIT-u, sprawia, że zawsze chętnie tam wracam – podsumowała Genowefa Gończar.

Gratulujemy organizatorom świetnie przygotowanej imprezy i czekamy na kolejne wydarzenia.

Loading

Avatar photo

Antoni Szoszkiewicz

Uczę się w VIII klasie Szkoły Podstawowej w Chociszewie. Prywatnie interesuję się sztukami walki, bronią i nożami. Lubię w wolnym czasie spotykać się z kolegami i spędzać czas jeżdżąc na rowerze. W redakcji zajmuję się pisaniem tekstów i poszukiwaniem ciekawych tematów oraz poznaję tajniki montażu filmowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *