Informacje

Jedno słowo od redakcji – DZIĘKUJEMY!

Oficjalnie możemy powiedzieć, że konkurs „Przeżyj Boże Narodzenie z Młodym Paryżem” już za nami. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że wczorajsze wydarzenie w Forum Inicjatyw Twórczych w Parzęczewie można uznać za udane.

– W trosce o zachowanie bożonarodzeniowej tradycji nasza redakcja postanowiła zorganizować konkurs, którego głównym celem było wprowadzenie nas w atmosferę świąt oraz popularyzacja związanych z nimi obrzędów, wspomnień i doświadczeń, a jednocześnie pobudzenie aktywności twórczej mieszkańców naszej gminy i okolic. Wszystkie nadesłane prace, choć pokazują świąteczną atmosferę z różnych perspektyw, są bardzo wzruszające, osobiste i niezwykle pomysłowe. Ukazane w tekstach, na fotografiach i obrazach święta to nie zawsze tylko blask choinki, smak wigilijnych potraw i kolędowanie, ale też tęsknota za upływającym czasem czy bliskimi… Tak naprawdę każda z tych prac w wyjątkowy sposób uświadamia nam, że w Boże Narodzenie wszystkie drogi prowadzą do domu – mówiła Konstancja Kisser podczas sobotniego wydarzenia.

W atmosferę minionych już świąt publiczność wprowadzali: Jakub Zalasa – jeden z uczestników konkursu oraz Jakub Kowalik – prowadzący kanał Lektury Bez Cenzury. Pierwszy z nich zaśpiewał m.in. Pastorałkę od serca do ucha, drugi zaś opowiedział o twórczości Charlesa Dickensa, także tej mniej znanej.

Jeszcze raz gratulujemy wszystkim laureatom. Przypominamy, że w ich gronie znaleźli się: Amelia Ciesielska, Natalia Ociepa, Małgorzata Synowiec, Faustyna Bugno, Zofia Grzywacz, Jowita Smyk oraz Bogdan Wydrzyński. Szczegółowy wykaz, z podziałem na kategorie, można odnaleźć w jednym z naszych wcześniejszych wpisów.

Dziękujemy jurorkom, które pomogły wyłonić laureatów: Marcie Gmerek (Urząd Gminy w Parzęczewie), Agnieszce Graczyk (Szkoła Podstawowa im. Juliana Tuwima w Parzęczewie), Małgorzacie Janas (Gminna Biblioteka Publiczna w Parzęczewie) oraz Renacie Nolbrzak (Forum Inicjatyw Twórczych w Parzęczewie).

Słowa podziękowania kierujemy także w stronę partnerów i sponsorów, którzy wsparli nasze działanie. Dziękujemy: Urzędowi Gminy w Parzęczewie, Forum Inicjatyw Twórczych w Parzęczewie, Szkole Podstawowej im. Juliana Tuwima w Parzęczewie, Gminnej Bibliotece Publicznej w Parzęczewie, Fundacji Prym, Stowarzyszeniu Dolina Skrzatów, Stowarzyszeniu Pamięć Tożsamość Rozwój, Wydawnictwu Znak, Pizzerii V1 W. Janiszewski oraz Piekarni w Parzęczewie.

Loading

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *