Rozmaitości

Co wiesz o internecie?

Czy jesteś w stanie wyobrazić sobie bez niego świat? To właśnie on umożliwia zrobienie zakupów, wykonanie przelewu czy umówienie się na wizytę lekarską bez wychodzenia z domu. A to tylko kilka przykładów jego zastosowań.

Kolejna lekcja informatyki, którą dla Was przygotowałem, dotyczy internetu. Według podręcznikowej definicji: „Internet to ogólnoświatowa sieć połączonych ze sobą komputerów, między którymi można przesyłać dane”. Wyróżnia się różne rodzaje sieci komputerowych:

  • lokalne – biuro/sala informatyczna;
  • małe – sale szkolne;
  • duże – połączone ze sobą budynki.

Istnieją dwie podstawowe metody podłączenia się do sieci: wi-fi (bazuje na falach radiowych) oraz Ethernet (konieczne jest posiadanie kabla RJ45). W pierwszym przypadku jesteśmy ograniczeni do zasięgu sieci (max. kilkaset metrów), w drugim zaś odległość wyznaczona jest przez długość kabla.

Dzisiejsza lekcja powstała na podstawie książki Michała Kęski „Lubię to! Podręcznik do informatyki dla klasy czwartej szkoły podstawowej” (Nowa Era).

Loading

Avatar photo

Patryk Stańczyk

Interesuję się nowinkami informatycznymi oraz technologicznymi. Każdego dnia dążę do zdobywania wiedzy na ten temat. Cechuje mnie komunikatywność, przez co tworzę żywe zespoły zbudowane na wzajemnej pomocy. Jestem otwarty na nowe pomysły, co pozwala mi robić postępy na każdej płaszczyźnie mojego życia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *