KulturaPodróże

Młody Paryż w podróży – Trójmiasto (fotorelacja)

Polskie wybrzeże to idealne miejsce na letni wypoczynek. Moja ostatnia wyprawa pokazuje jednak, że warto się tam wybrać także poza wakacyjnym sezonem. Wszystko za sprawą zabytków, które można podziwiać przez cały rok.

W czasie wyjazdu odbyłam wiele długich spacerów. Była to doskonała okazja do zwiedzania i poznawania historii tych miejsc. Na moim turystycznym szlaku znalazło się kilka kościołów oraz przepiękna Bazylika Mariacka, w której mogłam zobaczyć pokaz zegara astronomicznego. W Gdyni odwiedziłam Europejskie Centrum Solidarności. Na terenie tego obiektu spędziłam około 3 godziny. Była to interesująca lekcja na temat najnowszej historii Polski. To centrum naukowo-badawcze upamiętnia nasze wielkie obywatelskie osiągnięcie, czyli upadek komunizmu i zwycięstwo Solidarności.

W czasie wyjazdu odbyliśmy również pieszy spacer po plaży. Trasa była dość długa – od Gdańska aż po sopockie molo. Widoki były przepiękne, co – mam nadzieję – potwierdzają zdjęcia, które udało mi zrobić podczas wycieczki. Zapraszam do obejrzenia galerii.

Loading

Avatar photo

Maria Banasiak

Jestem absolwentką Szkoły Podstawowej w Parzęczewie. Interesuję się geografią. Najlepiej odnajduję się w tematyce kulturalnej. Z łatwością przychodzi mi poznawanie nowych ludzi i prowadzenie z nimi dyskusji. Jestem osobą ciekawą świata, szybko się uczę, a poza tym straszna ze mnie gaduła.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *