KulturaPodróżeRozmaitości

TOP 5 miejsc na ferie w województwie łódzkim

Ferie zbliżają się wielkimi krokami i jeśli nie macie pomysłu na ciekawe wykorzystanie tych dwóch tygodni, przychodzę z pomocą. Przygotowałam dla Was kilka propozycji. Okazuje się, że aby dobrze wykorzystać ten wolny czas, wcale nie trzeba wyjeżdżać z centralnej Polski! Oto miejsca, w których z pewnością poczujecie zimową atmosferę, a dodatkowo nie będziecie musieli planować dalekich podróży.

1. Góra Kamieńsk

Jest to kompleks narciarski znajdujący się około 1,5 godziny drogi od Parzęczewa. To idealne miejsce na jednodniową wycieczkę dla lubiących sport. Możecie tam zupełnie od zera nauczyć się jazdy na nartach, snowboardzie lub podszlifować swoje już wcześniej zdobyte umiejętności. Ten ośrodek narciarski oferuje trasy o różnych poziomach trudności i stopniach nachylenia.

2. Park Miliona Świateł

Znajdujący się w Parku Źródliska w Łodzi ogród sprawi, że poczujecie się jak w bajecznej krainie! To propozycja dla każdego, bo zarówno młodsze, jak i starsze osoby na pewno będą zachwycone tym nieziemskim miejscem. Do 3 marca b.r. możecie przenieść się do świata “Królowej Śniegu”. Za dnia jest to niepozorny ogród, ale po zmroku zmienia się w miejsce akcji słynnej baśni Christiana Andersena! Z pewnością nie możecie przegapić tego punktu na mapie Łodzi!

3. ZOO Orientarium

Pewnie większość z Was pomyśli: spacer po ZOO zimą? Cóż to za pomysł? Jednak nic bardziej mylnego! Jakiś czas temu ZOO w Łodzi przeszło gruntowny remont i powstało Orientarium – budynek poświęcony faunie Azji Południowo-Wschodniej, gdzie cały czas panuje stała temperatura i możemy zobaczyć m.in. krokodyle i orangutany, a także słonie i ich kąpiele. Jeśli nie mieliście jeszcze okazji odwiedzić tego miejsca, to jak najszybciej musicie to nadrobić!

4. Lodowisko

Łyżwy to również znakomity pomysł na aktywny odpoczynek połączony ze świetną zabawą. Dodatkowo to sport, do którego nie potrzeba śniegu, więc podczas tej aktywności można miło spędzić czas bez względu na pogodę. Za niewielkie pieniądze kupimy wstęp na lodowisko, wypożyczymy łyżwy i poszalejemy na błyszczącej tafli! Co więcej, takie miejsca możemy znaleźć w wielu miastach naszego regionu, chociażby w pobliskim Ozorkowie.

5. Termy

Cóż może być lepszego od wygrzania się w cieplutkiej wodzie podczas chłodnych, zimowych dni? W naszym regionie taką przyjemność możemy zapewnić sobie w Uniejowie i Poddębicach. Mowa tu o wodach termalnych, które w połączeniu z kompleksem basenowym i saunami stanowią świetną opcję na spędzenie dnia podczas ferii. Taka woda ma dodatkowo wiele właściwości leczniczych, o których więcej poczytać można na oficjalnych stronach obiektów.

 

Odliczanie do ferii czas zacząć! Trzy, dwa, jeden – start!

Źródła zdjęć:
http://gorakamiensk.info/

https://parkmilionaswiatel.pl/parki/park-zrodliska/

https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&sca_esv=598719896&sxsrf=ACQVn08tr0KwrRiLUkDk8IIuwwkg8dujrg:1705387339293&q=%C5%82y%C5%BCwy+tapeta&tbm=isch&source=lnms&sa=X&ved=2ahUKEwiUkcD0puGDAxVMXvEDHbpyAIQQ0pQJegQICxAB&biw=1536&bih=731&dpr=1.25#imgrc=XQR1iNfsY2GdAM&imgdii=IXqFItJhQqA1mM

https://lodz.wyborcza.pl/lodz/7,35136,28046557,w-lodzkiem-jest-gdzie-wypoczywac-a-uniejow-przyciaga-jak-magnes.html
Loading

Avatar photo

Konstancja Kisser

Jestem absolwentką Szkoły Podstawowej w Parzęczewie, aktualnie uczę się w I Liceum Ogólnokształcącym w Łodzi (profil biol-chem-mat). Interesuję się naukami ścisłymi, lingwistyką i sztuką. Scena i występy przed kamerą to mój żywioł. Uwielbiam sport oraz podróże. Jestem otwarta na nowe wyzwania i znajomości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wydarzenia z terenu Gminy Parzęczew