KulturaPodróże

Młody Paryż w podróży – Zakopane

Jedni jadą w góry, drudzy wybierają się nad morze, jeszcze inni odwiedzają rodzinę. Kierunki bywają różne, ale podczas ferii zimowych większość rodzin wyjeżdża. Ja sama w tym roku miałam ogromnego pecha – tuż przed zimową przerwą od szkoły złamałam nogę i w konsekwencji musiałam zostać w domu. Dlatego pokażę Wam, jak spędziłam ferie w zeszłym roku.

Ja i moi bliscy bardzo lubimy aktywnie wypoczywać, zwiedzać, poznawać nowe miejsca. Rok temu pojechaliśmy do Zakopanego. Co prawda byliśmy już tam wcześniej, ale dopiero podczas tego pobytu pierwszy raz wjechaliśmy kolejką gondolową na Kasprowy Wierch. Poza tym przeszliśmy się Doliną Chochołowską, podziwialiśmy Zakopane z Gubałówki i tradycyjnie – jak wszyscy turyści – spacerowaliśmy Krupówkami. Wielką przyjemnością było jedzenie oscypków w góralskich karczmach i picie gorącej czekolady w przytulnych kawiarenkach.

Gdybym nie złamała nogi, to również w tym roku spędziłabym czas wolny w Zakopanem, jeżdżąc na nartach. A co Wy robiliście podczas kończących się właśnie ferii zimowych? Zapraszamy do podzielenia się swoją historią w komentarzu.

Loading

Avatar photo

Zuzanna Szumska

Była członkini redakcji Młody Paryż.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *