KulturaPodróże

Młody Paryż w podróży – Turcja


Dlaczego warto odwiedzić Turcję? Ponieważ kraj ten oferuje niesamowitą pogodę (ciągle trwający upał), orientalną kuchnię (można tu zjeść zarówno kebab, jak i owoce morza), atrakcje przyrodnicze oraz ciekawe zabytki historyczne.

Odwiedzając Turcję, na pewno należy wybrać się na miejscowy bazar, na którym można dokonać wielu zakupów po opłacalnej cenie (mieszkańcy bardzo lubią targowanie się). Polecam także wycieczkę jeepem po górach Taurus, która pozwala zobaczyć prawdziwą Turcję. Warto wiedzieć, że nazwa tego łańcucha górskiego wiąże się podobno z legendą o pastuszku, który w swoich modlitwach do Allaha ciągle prosił o więcej byków. Bóg się w końcu zdenerwował i – jak głosi legenda – zamienił pastuszka oraz jego byki w góry.

W czasie mojej podróży udało mi się również przepłynąć przez rzekę Manavgat i jednocześnie podziwiać otaczającą przyrodę oraz chodzące po górach kozy, które przychodziły na brzeg, żeby napić się wody. Przyjemność sprawiło mi także oglądanie pokazu delfinów, fok i lwów morskich w Sealanya Dolphinpark Seapark.

Czego jeszcze można doświadczyć w tym niezwykłym kraju? Zapraszam do oglądania zdjęć. Zapewniam Was, że Turcja to cudowne miejsce i z pełnym przekonaniem polecam zobaczenie jej przynajmniej raz w życiu.

Loading

Avatar photo

Nadia Jankiewicz

Jestem uczennicą III klasy liceum. Interesuję się aktorstwem, montażem i obróbką filmów oraz muzyką. Uwielbiam czytać książki, szczególnie związane z mitologią grecką. Moim ulubionym przedmiotem szkolnym, choć jestem na profilu humanistycznym, jest fizyka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *