KulturaPodróże

Młody Paryż w podróży – Licheń i okolice

W tym roku postanowiłem kontynuować swoją podróż po naszym kraju i wybrałem się nad jedno z polskich jezior. Celem mojej wyprawy były Niedźwiady – część wsi Niedźwiady Duże, położonej w województwie wielkopolskim, w powiecie konińskim, w gminie Ślesin. Znajduje się tam wspaniałe jezioro z pomostem. Miłośnicy skoków do wody na pewno będą zachwyceni.

Atrakcją tych okolic jest Licheń – popularne miejsce wycieczek i pielgrzymek. Znajduje się tam największa i najbogatsza bazylika w całej Polsce. Oprócz samej bazyliki w Licheniu jest również mnóstwo innych ciekawych obiektów i atrakcji. Podczas wakacji zwiedzałem całą miejscowość, łącznie z bazyliką, i na tej podstawie mogę stwierdzić, że jest to świetna propozycja dla osób lubiących poruszać się i odwiedzać ciekawe miejsca.

Ja sam zazwyczaj wolny czas spędzałem w wodzie, doskonaląc swoje techniki pływania. Jezioro, w którym pływałem, jest połączone z Jeziorem Ślesińskim. Po wykonaniu kilku kroków w wodzie i niewielkim oddaleniu się od brzegu dna zbiornika już nie czuć, dlatego śmiało można doskonalić swoje umiejętności pływackie.

Kończąc moje wspomnienie z podróży, chciałbym serdecznie zachęcić wszystkich, którzy jeszcze w Licheniu nie byli, aby koniecznie się tam wybrali.

Loading

Avatar photo

Patryk Stańczyk

Interesuję się nowinkami informatycznymi oraz technologicznymi. Każdego dnia dążę do zdobywania wiedzy na ten temat. Cechuje mnie komunikatywność, przez co tworzę żywe zespoły zbudowane na wzajemnej pomocy. Jestem otwarty na nowe pomysły, co pozwala mi robić postępy na każdej płaszczyźnie mojego życia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *